Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Özdemir “başarı Hikayesi” İle Fuarda

Özdemir “başarı Hikayesi” İle Fuarda
  • 11.12.2019
  • 334 kez okundu

Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye Kooperatifler Fuarı’na ilimizden de katılım sağlandı

Ticaret Bakanlığı’nca bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’na ilimizden de katılım sağlandı. Ülke genelinden yaklaşık 200 kooperatifin yer aldığı buluşmada ilimiz, Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Samandağ Seracılık Geliştirme Sebze Meyve ve Tüm Tarım Ürünleri Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ile tanıtıldı.
Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi başkanı Nidal Özdemir, fuarın üçüncü gününde, “Yerli Üretimde Başarılı Kooperatif Hikayeleri”nin anlatıldığı panelde dünden-bugüne başarı hikayelerini aktardı. Özdemir, kadınları üretken yapan ve ekonomilerini güçlendiren kooperatiflerinin hikayesini anlattı, Hatay Büyükşehir Belediye’sinin ve Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş desteğiyle yürütülen projemizin başarı hikayesini paylaştı, projede İl Ticaret Müdürü Halit İmrek ve ekibinin katkılarından bahsetti.
Özdemir, ilgiyle izlenen konuşmasının başında, gündemdeki kadın cinayetlerine, kadına yönelik şiddete dikkat çekti ve şunları dile getirdi: “Kadın cinayetlerinin kadına şiddetin önlenmesini istiyoruz, bir kişi eksilmeye bile tahammülümüz yok diyoruz. Ayrıca 85 sene önce seçme ve seçilme hakkımız oldu biliyorsunuz. Kadın, erkek ve de insan olarak fırsat eşitliği istiyoruz. Bu bağlamda Ticaret Bakanı’mızın kadın olasından dolayı da gurur duyuyoruz. Aynı zamanda başarılı işlere imza atacağına ve fark yaratacağına inanıyoruz.” -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ