Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Özel Bir Destek Paketi Şart …

Özel Bir Destek Paketi Şart …
  • 12.05.2020
  • 359 kez okundu

Milletvekili Güzelmansur, salgın sürecinde sanat atölyelerinin sıkıntılarını önerge ile Meclis gündemine getirdi …

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, küresel salgın dolayısıyla kapanan sanat atölyelerinin yaşadığı sorunları soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Güzelmansur “Eserlerinin satış gelirleri, eğitim gelirleri gibi ana gelirlerinden mahrum kalan sanat atölyelerinin kira, vergi, faturalar gibi zorunlu giderleri ise devam etmektedir” dedi.
Sanat atölyelerine özel bir destek paketi açıklamanın şart olduğunu belirten Milletvekili Güzelmansur, “Salgın ile mücadelede gelişmiş tüm ülkeler kültür-sanat sektörlerine özel destekler/paketler açıklarken, Türkiye’de açıklanmış böyle bir özel destek/paket bulunmamaktadır. Dolayısıyla zaten oldukça zor şartlarda sanatlarını icra eden ve yaşamlarını idame ettiren sanat atölyelerine özel bir destek verilmemesi durumunda bu atölyeler geri dönülmesi imkânsız zararlarla karşı karşıya geleceklerdir” dedi.
Milletvekili Güzelmansur’un, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yanıtlanmasını istediği, konu ile ilgili sorular şunlar: “Covid-19 salgınının yarattığı ekonomik tahribattan ciddi bir şekilde etkilenen sanat atölyelerine yönelik özel bir destek/paket çalışması var mıdır? Detayları nelerdir? Bugüne kadar açıklanan tedbirler kapsamında sanat atölyelerinin göz ardı edilmesinin gerekçesi nedir? Gelirleri tamamen kesilen, giderleri ise devam eden sanat atölyelerine 3 aylık kira, fatura gibi zorunlu ödemeleri için nakdi destek verilmesi noktasındaki talepler doğrultusunda yapılan bir çalışma var mıdır?”
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ