Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Özel Defne Okullarında Bilim ve Kültür Panayırı

Özel Defne Okullarında Bilim ve Kültür Panayırı
  • 14.06.2019
  • 174 kez okundu

İlimizdeki özel eğitim kurumlarından, Özel Defne Koleji’nde, 12 Haziran Çarşamba günü “Bilim ve Kültür Panayırı” düzenlendi. Açılış konuşmasını İlkokul ve Ortaokullar Müdürü Soner Eskiocak’ın yaptığı panayıra; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Karasu, Fahrettin Över ve Teftiş Kurul Başkanı Ahmet Bayar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şevket Helvacı ve Teftiş Kurul Başkan Yardımcısı Halil Sarı, Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Özgün ve Şube Müdürü Ahmet Şanal ile çok sayıda veli, öğrenci ve misafir katıldı.
Yaptığı konuşmada, öğrencilerin yıl boyunca edindiği bilgi, beceri ve yeteneklerini kullanarak, bilimsel yolla problem çözme yeteneklerini, bilgiyi üretmeyi, çoğaltmayı hedeflediklerini belirten Soner Eskiocak, bu şenliğin okullarında ilk kez yapıldığını ve gelecek yıllarda da yapılmaya devam edileceğinin altını çizdi.
Rehberlik ve Danışma Servisi Başkanı Aydoğan Arı da konuşmasında, “yaparak ve yaşayarak öğrenmenin” etkili olduğunu ifade ederek, öğrencilerin böyle projelere teşvik edilmesi gerektiğine değindi.
Açılış kurdelesinin kesilmesiyle başlayan panayır, hazırlanan ürünlerin sergilenip sunulmasıyla devam etti. Hatay Büyükşehir Başkan Vekili Adnan Özkaya’nın da ziyarette bulunduğu panayır, eğlenceli ve heyecanlı anlara sahne oldu. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ