Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,29 / Satış: 7,32
€ EURO → Alış: 8,58 / Satış: 8,61

Özel; Plan Bütçe Komisyonu’nda…

Özel; Plan Bütçe Komisyonu’nda…
  • 04.07.2020
  • 323 kez okundu

Çalışmamız: Baroları daha özgürlükçü yapıya kavuşturmak için

Türkiye’de 80 Baro Başkanının iki gündür devam eden Ankara çıkartması, dün düzenlenmesi gereken Ankara mitingi, geçtiğimiz haftaki Ankara kentine gidiş… Ulu Önder Atatürk’ün Anıtkabiri’ni ziyaret ve siyasilerle görüşme çabaları, nihayetinde aralarında Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez’in de bulunduğu Baro Başkanlarının Perşembe günü Ankara’ya giderek TBMM’ye girmek istemeleri ve Plan Bütçe Komisyonu üyelerinin toplantısına temsilci heyet olarak katılma çabaları sürerken, toplantıların iki gündür yapıldığı salonda Hatay AK Parti Milletvekili Adulkadir Özel de bulunuyor.
Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’e göre, hükümetin TBMM’ye getirdiği Çoklu Baro Yasa Tasarısı ile beraber, baroların daha özgürlükçü bir yapıyla kavuşturulmaları amaçlanıyor.
Milletvekili Özel’in yorumu şöyle:
“Barolarımızı, daha özgürlükçü bir yapıya kavuşturmak; partiler, gruplar ve ideolojik yapılardan kurtarmak için hazırladığımız ‘Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ Adalet Komisyonu’nda görüşmeye başladık. Ülkemize, milletimize ve hukuk camiamıza hayırlı olsun. TBMM Adalet Komisyonu’nda Barolar ile ilgili düzenlemeleri de içeren Avukatlık Kanununda Değişiklik Teklifi görüşmelerine devam ediyoruz.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ