Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Özele de güvenlik

Özele de güvenlik
  • 11.09.2017
  • 1.248 kez okundu

Valilik, Polis ve Jandarma’nın ‘resmi kurumlar’ yanı sıra ‘özel kurumlara’ yönelik güvenlik önlemleri alması uygulamasını başlattı.
Hatay Valiliği, Polis ve Jandarmanın kendi bölgelerinde resmi ve özel kurumlara yönelik özel güvenlik önlemleri almaları yönünde bir tebliğ yayınladı. Hatay Valisi Erdal Ata’nın imzasını taşıyan genelge, 15 İlçe Kaymakamlığına gönderildi. Genelgede, ilimiz genelinde polis ve jandarma sorumluluk bölgesinde alınması öngörülen önlemler şöyle sıralandı:
1- Yetkili kolluk sorumluluk bölgesinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerleri ile özellik arz eden özel işyerlerini ziyaret edecektir.
2- Ziyaret esnasında önleyici kolluk kurumun, kuruluşun işyerinin, işletmenin ve benzeri yerlerin güvenlik açıklarını tespit edecek ve bu tespitler çerçevesinde yapılması gerekli işlemleri belirleyecektir.
3- Yapılması belirlenen iş ve işlemler, kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerine ve işletmelerin yetkililerine (EK-1) uygun olarak tebliğ edilerek belirlenen eksikliklerin tamamlanması için süre verilecektir.
4- Kaymakamlıklar, bu süre zarfında çalışmaları takip ederek, iki aylık periyodlarla ekte gönderilen (Ek-2) form düzenlenerek Valiliğimize gönderilecektir.
5- Verilen süre içerisinde yükümlülüklerini yerine getirmeyen kamu kurum ve kuruluş, işletme ve işyerlerine İlçe Kaymakamları tarafından 11 inci maddesinin (m) fıkrasına göre işlem tesis edilecektir.
6- İşbu genelgenin Kaymakamlıklar tarafından usulüne uygun olarak duyurusunun yapılması uygun görülmüştür. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ