Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Özür diledi

Özür diledi
  • 05.01.2021
  • 1.235 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kırıkhan’da, 7905 TL su borcu dolaysıyla evi satılan kişiyle ilgili gelişme üzerine, “Büyükşehir’de 27 Avukat var. Kurum dışı çalışan bir Avukat, Genel Müdürümüzün de bilgisi olmadan icra takibi yaptırmış. Olaya biz de üzüldük. Derhal Avukatın işine son verdik. Hatay’da, 25.000 su borçlusu var. Hiçbiri hakkında icra takibi yapmıyoruz” dedi ve mağdur Ahmet Urgan adlı kişiden özür diledi.

Başkan Savaş’ın, su borcundan ötürü ev satılması olayıyla ilgili açıklaması özetle şöyle:
“Büyükşehir bünyesinde, çoğu dışarıda olmak üzere, 27 Avukat çalışıyor. Bizden habersiz, bir Avukat, Genel Müdürümüzün de haberi olmadan, şimdiye kadar 166 TL su parası ödeyen bu vatandaşımızla ilgili icra takibi yaptırmış. Bu Avukatın işine derhal son verdik, ilişiğini kestik.
Yalnız bu vatandaşımız; iktidar Milletvekilleri Belediye Başkanları ve Meclis üyelerinin kurbanı oldu. Gittikleri yerlerde, ‘Su parası ödemeyin, af çıkartacağız’ diyorlar. Bu vatandaşımız da bunlara uydu ve kurbanları oldu. Bu kişiden özür dileriz.
Avukatın, art niyeti var mı yok mu bilmiyoruz, ama derhal işine son verdik. Belediye ile ilişiğini kestik. Esasen vatandaşın genel bir sıkıntısı var. Bu vatandaş da, genel sıkıntı dolaysıyla evini satmış olabilir. Bilmiyoruz. Hatay’da iktidarın yanlış politikaları nedeniyle, su borcunu ödeyemeyen 25.000 abone var. Bunlar hakkında icra takibimiz yok. Hatay’da 55.000 kişi, ekonomik sıkıntı içinde. İktidar Milletvekilleri bunlara baksın. Biz, kimsenin suyunu borcundan ötürü kesmiyoruz, icraya vermiyoruz. Su kesme yok.
Su faturasını ödemediği için icralık olan vatandaşımız, ilçeleri dolaşarak ‘su faturası ödemeyin’ çağrısı yapan iktidar mensubu Milletvekilleri ve Belediye Başkanları yüzünden mağdur oldu. Meclis’te şov yapacağınıza, 18 yılda insanları nasıl muhtaç hale getirdiğinizi konuşalım.” –Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ