Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Pac Battı-çıktı’da Sıra Asfaltta

Pac Battı-çıktı’da Sıra Asfaltta
  • 16.03.2018
  • 1.149 kez okundu

Yolun yakında trafiğe açılması bekleniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından, İskenderun ilçesinde transit geçiş ve şehir içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla yapımına başlanan “İsmet İnönü – Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi” çalışmaları tüm hızıyla ilerliyor.
İskenderun trafiğini önemli bir derecede rahata kavuşturması hedeflenen dev battı çıktı projesinin şekillenmeye başladığı ve ileriye yönelik olarak projeyi sağlamlaştırmak adına jet grout imalatının 89 bin metreye ulaştığı kaydedildi.
İnşaatı üstlenen firma yetkilileri, proje alanında bulunan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamen deplase edildiğini ve fore kazık çalışmalarının tamamlandığını aktardı. Tayfur Sökmen Bulvarı üzerindeki giriş kısmında bulunan köprü çalışmasında son aşamaya geldiğini ve 102 adet kiriş tablalarının montaj yapıldığını bildiren HBB, hava şartlarının elverişli olduğu durumlarda çalışmaları gece gündüz devam ettirerek yan yollardan trafik akışının kolaylaşması için de çalışmalarını sürdü-rüyor. HBB 2. Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İsmet İnönü – Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi’ni yerinde inceleyerek, Tayfur Sökmen Bulvarı’nda bulunan köprü çalışmasının tamamlandığının ve yorun asfaltlandıktan sonra trafiğe açılacağının bilgisini verdi. -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ