Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Pac’da Battı Çıktı

Pac’da Battı Çıktı
  • 03.07.2017
  • 1.379 kez okundu

Hatay Büyükşehir’den İskenderun’a büyük hizmet:

Hatay Büyük Şehir Belediyesi, İskenderun kent trafiğine kalıcı çözüm bulmak amacıyla projelendirilen “PAC Meydanı ile Tayfur Sökmen Bulvarı” arasındaki Battı-Çıktı Kavşak Projesi’ni başlattı.

Altı ay içerisinde bitirilerek hizmete açılması planlanan, “PAC Meydanı ile Tayfur Sökmen Bulvarı” arasındaki Battı-Çıktı Kavşak Projesi ile ilgili olarak trafiğe kapatılacak yollara alternatif yol güzergahları, HBB İskenderun Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıyla kamuoyuna duyuruldu.
1 Temmuz Cumartesi sabahından itibaren trafiğe kapatılan yollarda ulaşımın sürdürülmesi, vatandaşların mağdur olmamaları için ve proje kapsamında yapılacak çalışmaların aksamadan devam etmesi amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısına; HBB Ulaşım Dairesi Başkan Vekili Nuri Baycan, 3.Bölge Zabıta Müdürü Ahmet Keskin, HBB Trafik Şube Müdürü Fatih Özdemir, İskenderun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Tahsin Karataş, İskenderun Belediyesi yetkilisi Halil Şimşek, İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Erol Akın, oda temsilcileri, dolmuş kooperatifleri yöneticileri ve basın mensupları katıldı.
-VATANDAŞA UYARI-
HBB 3’üncü Bölge Zabıta Müdürü Ahmet Keskin, ilgili kurumların katkılarıyla yaptıkları ve üç hafta süren toplantılar sonucunda belirledikleri alternatif yol güzergâhlarına vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın önerileri ve istişare halinde soruna çözüm bulunması isteği doğrultusunda, ilgili birimlerle bir planlama yaptık. Kente giriş ve çıkış olmak üzere, 2 ana kademede çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Özellikle de toplu taşıma araçlarının trafik akışını belirleme konusunda hassas davrandık. Belirlediğimiz güzergâhlarda toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımız, kent merkezine doğru biraz yürümek zorunda kalacaklar. Cefa çekmeden sefa sürülmez. Bu konuda vatandaşlarımız kadar, dolmuşlar ve çevre esnafımıza da büyük görev düşüyor. Bu proje bittiğinde, İskenderun’un en az 40 yıllık trafik sorununu çözmüş olacağız. Bu projeye hep birlikte sahip çıkmalıyız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
-KALICI ÇÖZÜM-
HBB Ulaşım Dairesi Başkan Vekili Nuri Baycan da yaptığı kısa değerlendirmede, amaçlarının projeyi belirlenen sürede bitirmek olduğunu belirterek, “Aksaklık veya yanlış bir uygulama olursa, değiştirmek ve düzeltmek mümkündür. Sizlerin önerileri doğrultusunda sıkıntıların giderilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Önemli olan, vatandaşımızın trafik sorununu kalıcı olarak çözmektir. Sıkıntıları birlikte göğüsleyip düzlüğe çıkacağız” dedi.  -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ