Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,19 / Satış: 7,22
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Pandemi öncesi 5 aileye bakan kişi…

Pandemi öncesi 5 aileye bakan kişi…
  • 20.01.2021
  • 753 kez okundu

Şimdi açım” diyor

Antakya ve Defne’de, özellikle akşam saatlerinde, restoranlar ve düğün salonlarında çiçek satıcılığı yapan, minik boyu ile 64 yaşındaki Selim, zor günler geçiriyor.
Antakya’da faaliyet gösteren, Ali Nurlu başkanlığındaki Hatay Toplum Gönüllüleri Derneği’ne başvurarak sıkıntılarını paylaşan Çiçekçi Selim, pandemi öncesi çiçek satışından 5 ailenin geçimini, çocuklarının eğitim giderlerini karşılayan biri olarak bugünlerde açlık çektiğini, büyük sıkıntılar yaşadığının altını çizdi ve şöyle devam etti:
“Ali Bey, benim adım Selim. 64 yaşındayım. Beni herkes tanır. Eskiden çiçek satardım, ama restoranlar kapandı, düğünler de olmuyor diye çok zor durumdayım. İşim iyiyken, Allah inandırsın, beş aileye bakıyordum. Onların çocuklarını okutuyordum. Şimdi düştüm, kimse yüzüme bakmıyor.
750 lira kira ödüyorum. Bir bayan da bana bakıyor. Ona da 1300 lira ödüyorum. Geriye giyinmek için hiç bir liram kalmıyor. Her şeye ihtiyacım var. Lütfen bana yardımcı olunuz. Bir de ben kimseden bir şey almaya, istemeye alışmamışım. Belediye Başkanı, zabıtalar bana izin versin, Aaalen Alanı’nda, Sümerler’de veya Uğur Mumcu Bulvarı’nda, Armutlu’da tezgah açayım, çiçek satayım. Sevgi vereyim tüm aşıklara, sevgililere, Ali Bey. Onurumla geçinmek istiyorum. Kimseye muhtaç olmak istemiyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ