Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Pandemi Süreci Yeni “Robin Hood”lar Kazandırıyor

Pandemi Süreci Yeni “Robin Hood”lar  Kazandırıyor
  • 24.08.2020
  • 382 kez okundu

Levent Hallum, zenginden alıp fakire veriyor, kira, eşya ve sağlık desteği veriyor

Pandemi süreci, yeni Robin Hood’lar, yeni hayırseverleri topluma kazandırıyor. Bu hayırseverlerden biri elektrik Mahallesi’nde Fuat Kasap sahibi Levent Hallum. Zenginden alıp fakire veren, onlara kira, eşya ve sağlık desteği sunan Levent Hallum gönüllerde taht kurdu.
Pandemi döneminde yoksulu, mağduru kalkındırmak için böyle bir iş yapmaya başladıklarını söyleyen Levent Hallum, “Arkadaşlarım, eş, dost duyunca bizimde çorbada tuzumuz olsun deyip onlarda destek verdiler. Sağlık sorunu olan birkaç çocuğumuz var imkânımız doğrultusunda hastane masraflarını karşılıyoruz. İhtiyacı olana eşya yardımı, erzak yardımı yapıyoruz. Bize gelip de bizden yardım isteyen kimseyi yarı yolda bırakmıyoruz. İhtiyaç sahibi kimselere bir liramız bile olsa da veriyoruz, bize güvenerek çalınıyor kapımız kimseyi boş göndermiyoruz. Biz istiyoruz ki hiç kimse aç yatmasın“ dedi.
Yakın bir zaman da kimsesi olmayan bir kadının cenazesi ile ilgilenen Levent Hallum, daha sonra yaşlı kadın için mahallede mevlüt yaptı. Elinden geldiğince yardımlarını yapmaya devam edeceğini söyleyen Hallum, ihtiyacı olanların her zaman yanında olduğunu sözlerine ekledi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ