Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Park ve ev…

Park ve ev…
  • 27.10.2017
  • 1.526 kez okundu

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’dan her mahalleye…

Defne Belediyesi, her tesise kitaplık yaptırıp, en çok kitap okuyanı da ödüllendirecek.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, ilkini Akdeniz Mahallesi’nde oluşturdukları ‘PARK’ ve ‘EV’ uygulamasını tüm mahallelere yaygınlaştıracaklarını söyledi. Defne Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonunda Akdeniz Mahallesi’ne bir park ile her türlü sosyal etkinliğin yapılabileceği ve ‘Defne Evi’ olarak adlandırılan bir tesis kazandırıp açılışını yaptı. Başkan Yaman, büyük beğeni toplayan ‘Defne Evi’ uygulamasını ilçedeki tüm mahallelerde uygulayacaklarının alını çizerek, “Şu an itibariyle Turunçlu, Tavla ve Çekmece Mahallelerimizde arsa sorunu çözüldü. İşleri programa alıp, projelendirip, yapımına hemen başlayacağız” dedi.
Sosyal belediyeciliğin temel hizmetlerde % 50’lik paya sahip olması gereğini de savunan Defne Belediye Başkanı Yaman, “Akdeniz Mahallesinde açılan Defne Evi’nde her türlü doğum gününden çay partisine, sergilerden toplantılara, müzik ve diğer eğitim faaliyetleri ile kurslara kadar bu tesislerimiz halka açık ve ücretsiz olacaktır” açıklaması yaptı.
-EN ÇOK KİTAP OKUYANA ÖDÜL-
Defne Belediyesi’nin, ilerleyen süreçte mahallelere kazandıracağı ‘Defne Evi’ benzeri merkezlerde mutlak surette bir kütüphane ve kitaplık oluşturulacağını da söyleyen Başkan İbrahim Yaman, “Dileyen, istediği kitabı kimseye bir şey söylemeden, ismini yazmak suretiyle götürebilecek, okuduktan sonra da kitabı aynen yerine teslim edecek. Bu arada en çok kitap okuyanlara da ödül vereceğiz” açıklaması yaptı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ