Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Parlakyıldız, adaylığıyla ilgili açıklama yaptı:

Parlakyıldız, adaylığıyla ilgili açıklama yaptı:
  • 14.10.2019
  • 300 kez okundu

Parti Görevi Emirdir…

CHP İl Yöneticisi Akın Parlakyıldız, yaklaşan ilçe seçimleri öncesinde Defne’de İlçe Başkanlığı’na aday olacağı ile ilgili sorular üzerine, “Partimin vereceği her görev bizim için emirdir” değerlendirmesi yaptı.
Akın Parlakyıldız’ın açıklaması şöyle:
“CHP kongre takviminin açıklanmasından sonra, Defne İlçe Başkan Adaylığımla ilgili sürecin, kamuoyu önünde de sıkça tartışıldığını görmekteyim. Süreçle ilgili kulaktan dolma bilgilerle yorum yapılmasına engel olmak için, yol arkadaşlarımı ilk ağızdan bilgilendirmenin daha doğru olacağı düşünüyorum.
Partimizin örgüt terbiyesini, farklı kademelerinde görev yaparak öğrenmiş bir emekçi olarak, Partimizin vereceği her görevin emir kabul edilmesi gerektiğinin bilincindeyim. Bu bağlamda, Genel Merkezimizin bu kurultayda önümüze koyduğu ‘uzlaşı ve kucaklaşma’ hedeflerine ulaşma fikri çerçevesinde bir örgütlenme modelini oluşturma gayretimiz kesintisiz sürmektedir.
Ortak aklı hakim kılarak, hiçbir ekip ve üyeyi yok saymadan, her Partili yoldaşımızın tarafsız hakemlik ilkesiyle, adil ve eşit koşullarda siyaset yapabilmesinin önünü açacak, gruplar üstü örgütlenme anlayışını hayata geçirmek üzere, birçok partilimizle yoğun temaslar yürütmekteyiz.
Bahsi geçen anlayışın hakim kılınması, ancak tüme yakın bileşenlerin katkısıyla oluşacak, bilgi birikimi yüksek, şeffaf, güçlü, adil ve tarafsız bir örgütün varlığıyla mümkün olabilecektir. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanları-mız ve Meclis üyelerimiz ile eşgüdüm içinde ve uyumlu çalışabilecek bir örgüt yapısının oluşumu, yine tercih edilecek uzlaşı formülüyle, ancak mümkün olacaktır. Oluşturmaya çalıştığımız güçlü örgüt yapısı; Seçilmişler, Partililer ve Halk arasında kurulması gereken gönül köprüsünün en güçlü ayakları ve çelikten halatları olmalıdır.
Bu hedefle, kongre sürecinde, fikir ve felsefe çerçevesinde aynı pencereden ve yine aynı yöne bakabilecek dava arkadaşlarımla birlikte, üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirme çabamızı sonuna kadar sürdüreceğiz.
Partimizin iktidar koşusuna ayak uydurabilecek örgütlerin oluşumuna yönelik çabalarımız arasında, kimin hangi görevde yer alması gerektiği konusu sadece küçük birer ayrıntıdır. Bu ayrıntının içinde, büyük sevdamız, mağdur ve mazlum Defne İlçemizin Örgüt Başkanlığı vazifesini üstlenmek varsa, bunu da sorumluluktan kaçmayıp, seve seve yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ