Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Paslı borular sergilendi vatandaş şaşakaldı …

Paslı borular sergilendi vatandaş şaşakaldı …
  • 27.03.2018
  • 1.482 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (HATSU), içme suyu çalışmaları esnasında çıkarılan paslı kireçli, içi toprak dolu borular vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.
Eski Antakya Arkeoloji Müzesi önünde, Hatay halkının önceden su içtiği paslı borulara yönelik hazırlanan sergide paslı, kireçli, içi toprak dolu borular, döşenen yeni borular ile eski-yeni motopomplar yer aldı, vatandaşlar, bir zamanlar su içtikleri paslı borular karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Paslı toprak dolu boruları görünce hayretler içerisinde kaldıklarını ifade eden vatandaşlar, “Bugüne kadar bu borulardan su içtiğimize inanamıyoruz, kanser ve benzeri hastalıkların nerden geldiğini anlar olduk. Bu borularda su içilecek gibi değil” dedi.
Daha önce sularının kötü koktuğunu ve bulanık aktığını ifade eden vatandaşlar, “Şimdi suyumuzu gayet kokusuz ve temiz şekilde içiyoruz. Bizim sağlığımız için çalışan ve mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.
HATSU’nun 4 yıl içerisinde yaptığı hizmetlerin de sunulduğu, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği serginin yarın mesai bitimine kadar açık bulundurulacağı bildirildi. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ