Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Payas’ta Halk Toplantısı

Payas’ta Halk Toplantısı
  • 16.08.2018
  • 1.089 kez okundu

Geçen yılki toplantıdaki 25 isteğin 9’u çözüldü,12’siyle ilgili işlem sürüyor, 4 isteğe ise RED!

Payas’ta “Muhtarlar ve Halka Buluşma” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Payaslı vatandaşlar ve mahalle muhtarları katıldı. 13 Ağustos Pazartesi günü saat 14.00’te Payas Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen toplantıya Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli’nin yanı sıra İl Jandarma Komutanı JAlb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdür Vekili Sait Doğruer, Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işadamları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara’nın ilçe ile ilgili yaptığı sunumun ardından kısa bir konuşma yapan Vali Vekili Orhan Mardinli, Bakanlığının talimatı doğrultusunda ilçelerde muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelerek, kamu hizmetlerinin etkili, süratli, verimli ve şeffaf bir şekilde yapılması, aksaklıkların gündeme getirilmesi ve vatandaşların taleplerini birinci ağızdan dinlemesi açısından bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti. Vali Vekili Orhan Mardinli, geçen sene yapılan toplantı sonucunda 25 talepten 9’nun olumlu sonuçlandığını,12 talebin işleminin devam ettiğini, 4 talebin ise olumsuz sonuçlandığını belirtti.
Toplantının devamında, muhtarlar ve vatandaşlar tek tek söz alarak mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Vekili Orhan Mardinli’ye ilettiler. Vatandaşların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Vekili Orhan Mardinli, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi. -Yusuf Cemil Karaçay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ