Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Piyano, MKÜ’de…

Piyano, MKÜ’de…
  • 03.06.2021
  • 316 kez okundu

Defne Müzikseverler Derneği bünyesindeki

Yarım Kuyruklu Piyano, MKÜ-ADK’de…

Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği, jest yaparak, bünyesindeki yarım kuyruklu piyanoyu MKÜ-ADK’ye verdi.
Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği Başkanı Tülin Erduran, yıllardır Savon Otel’de korunan, Derneğe ait yarım kuyruklu piyanoyu, Hatay MKÜ Antakya Devlet Konservatuarı’nın (Hatay MKÜ ADK) hizmetine sunarak, piyanonun bundan böyle daha işlevsel hale getirilmesine karar verdiklerini bildirdi.
Hatay MKÜ ADK Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erhan Tekin ve Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Sezgin Suna tarafından teslim alınan Ritmüller marka piyanodan, böylece bir yandan öğretim elemanları ve geleceğini müzik üzerine programlayan gençler yaralanacak, diğer yandan da üniversitedeki sanatsal etkinliklerde piyano kullanılacak.
Piyanonun taşınması sırasında, Hatay MKÜ ADK Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erhan Tekin, “Sanata hizmet etmenin geleceğe hizmet etmek anlamına geldiğini” ifade ederek, bu değerli girişiminden ötürü DMK Yönetim Kurulu’nu kutladığını bildirdi.
Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği Başkanı Tülin Erduran da, bir dönem Savon Otel’de düzenledikleri konserlerin güzelliği, otel atmosferinin klasik müzik konserleriyle uyumu, konaklayan sanatçıların memnuniyeti ve etkinlik öncesi verilen kokteyllerden söz ederek, Savon Otel işletmecileri Mehmet Ali Kuseyri, Kazım Kuseyri ve Mete Kuseyri’ye teşekkür etti.
Erduran, yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Derneğimiz, bu piyano ile hem Savon Otel, hem de Antakya Kültür Merkezi’nde yerli ve yabancı sanatçı, topluluk ve orkestralar tarafından verilen ve her seferinde hayranlık uyandıran resital ve konserler düzenlemiştir. Geçmişte, dünyanın önde gelen uygarlık merkezlerinden biri olan şehrimizin, sanat ve kültür açısından bugün de hak ettiği yeri almasını hedefleyen ve bu amaçla nitelikli müzik dinlemek isteyen sanatseverlerle geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği, 2010 yılında kurum ve müzikseverlerden oluşan 36 kişinin bağışlarıyla ikinci konser piyanosunu satın almış, dünyaya ses veren sanatçılar, şehrimizde muhteşem resital ve konserler vermeye devam etmişlerdir.
Yamaha C7 kuyruklu konser piyanomuz, halen Antakya Kültür ve Merkezi’nde muhafaza edilmektedir.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ