Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Polonyalı Öğrenciler İçin Gitme Zamanı

Polonyalı Öğrenciler İçin Gitme Zamanı
  • 29.08.2019
  • 486 kez okundu

Türkiye’yi, Hatay’ı çok beğendik, ülkemizde anlatacağız

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) Erasmus kapsamında eğitim gören yabancı öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen’ı makamında ziyaret ettiler.

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi Erasmus Programı kapsamında staj hareketliliği gerçekleştirmek için Polonya Witelon Devlet Üniversitesi’nden Mustafa Kemal Üniversitesi’ne gelen ve eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler, Daria Pawelek ve Natalia Puk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önlen ile bir araya geldi. Prof. Dr. Yusuf Önlen’in makamında gerçekleşen ziyarete, Uluslararası İlişkiler Birimi Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mehmet Yaran ve Öğr. Gör. Melodi Çiftçi de katıldı.
Ziyarette, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Polonyalı öğrenciler, “Türk kültürünü daha yakında tanıma şansını elde ettik, yeni arkadaşlar edindik ve önemli kazanımlarla ülkemize dönüyoruz. Hatay’ı ve Mustafa Kemal Üniversite-si’ni, kendi üniversitemizde tanıtarak, bu güzel şehre ve Üniversiteye gelmelerini tavsiye edeceğiz. Bize bu fırsatı sağlayan Mustafa Kemal Üniversitesi’ne ve Uluslararası İlişkiler Birimi’ne teşekkür ederiz” dediler.
Öğrencilere sertifikalarını takdim eden Prof. Dr. Yusuf Önlen, Erasmus programına çok önem verdiklerini, üniversite olarak Avrupa’daki 19 ülkeden 130 üniversite ile anlaşmaları olduğunu belirtti ve kendi ülkelerinde çevirmenlik bölümünde okuyan Polonyalı misafir öğrencilere eğitim hayatlarında başarı diledi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ