Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Poyrazoğlu yazdı…

Poyrazoğlu yazdı…
  • 28.12.2019
  • 452 kez okundu

İnteraktif bir güldürü

“Tamamla Bizi Ey Aşk”, seyirciyle buluşuyor. Hatay Kültür Merkezi’nde 2 Mart Pazartesi sahne alması beklenen oyun, Ali Poyrazoğlu’nun imzasını taşıyor.

Ali Poyrazoğlu’nun, kitabından yola çıkarak yazdığı “Tamamla Bizi Ey Aşk”, Hataylı tiyatro severlerle buluşuyor. “Tamamla Bizi Ey Aşk”, tökezlemiş gönül ilişkilerinin düzeltilip yerli yerine oturtulmasının yöntemleri üstüne, interaktif, müthiş bir güldürü.
Hatay Kültür Merkezi’nde, 2 Mart Pazartesi saat 20.00’da sahne alacak oyuna dair verilen bilgi şöyle:
“Buruşmuş gönül ilişkileri, evlilikler nasıl ütülenmeli, eski düzgün haline getirilmeli? Evlilik terapisi yapan doktorların kapısında kuyruk var. Oyunda, terapi yapılan bir çift üzerinden seyircilere bu işin sırları açılıyor, terapi yöntemlerini sergiliyor. ‘Tamamla Bizi Ey Aşk’, dünyanın en tehlikeli konusu olan ‘Aşk’ üstüne seyirci ile birlikte düşünüyor. Buruşan ikili ilişkileri, evlilikleri nasıl temize çekmeli, nasıl ütülemeli, gönül işlerinin sırları, aksayan, boşanma noktasına gelmiş çiftlerin nasıl düze çıkarıldığını görmek istiyorsanız, ‘Tamamla Bizi Ey Aşk’ı kaçırmayın.
Evli misiniz, nişanlı mısınız, boşanmak üzere misiniz, evlenmek üzere misiniz? ‘Tamamla Bizi Ey Aşk’ı görmeden kara vermeyin. Dünyanın en tehlikeli iş ne? Politika. Aşk, politikadan da tehlikeli bir iş. Politikada genellemeler yapabilirsiniz, ama aşkın herkese göre farklı bir tanımlaması olduğu için, genellemeden kaçmak, her birlikteliğe farklı bakmak gerekir. Kolay kolay ele avuca gelen bir şey olmadığı için de, ille de bir şeye benzetmek gerekirse, cıvaya benzetebiliriz aşkı. Zıp zıp zıplayan! Bir evliliğe ve bütün evliliklere terapi yolculuğu, ‘Tamamla Bizi Ey Aşk’ gösterisi…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ