Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Primemall’da “Tarım ve İnsan” Sergisi:

Primemall’da “Tarım ve İnsan” Sergisi:
  • 15.04.2017
  • 1.681 kez okundu

2317 eserin 18’i ödül, 120’si sergileme hakkı kazandı
İzleme için yarın son gün

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde geleneksel olarak düzenlenen, “Tarım ve İnsan” konulu 8. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların yer aldığı 8. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisi, Primemall Antakya AVM de açıldı. Açılış törenine; Vali Yardımcısı Hasan Volkan KÖKSAL, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet ANDİÇ, Denizbank Antakya Şube Müdürü Mustafa HÜTO, İl Müdür Yardımcısı, Kurum Amirleri, Şube Müdürleri ile İlçe Tarım Müdürleri katıldı.
Hatay Vali Yardımcısı Hasan Volkan KÖKSAL, sergi kurdelesini keserken yaptığı konuşmasında, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamak amacıyla düzenlenen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin düzenlenen bir sergi ile vatandaşların beğenisine sunulduğunu belirtti. İl Müdürü Mehmet ANDİÇ, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2009 yılından itibaren ‘Tarım ve İnsan’ başlığı altında gerçekleştirilmeye başlanan ve Deniz Bank sponsorluğunda düzenlenen fotoğraf yarışmasının 8.sinin sergisini gerçekleştirdiklerinin altını çizdi ve şöyle devam etti:
 “Tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan fotoğraf yarışmasında; Genel, Çiftçi, Öğrenci ve Tematik kategorilerinin yanında, ‘Öğrenci’, ‘Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları’ ve ‘Denizbank çalışanları’ olmak üzere farklı kategoriler yer alıyor. Yarışma kapsamında sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimleri tarafından 81 ilde sergilenmektedir. Bu yıl yapılan yarışmaya 529 katılımcı, 2.317 fotoğrafla katıldı. Yapılan değerlendirmede 18 eser ödül, 120 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Sergilemiş olduğumuz ‘Tarım ve İnsan’ konularının işlendiği 50 fotoğrafı Primemall AVM’de 10 – 16 Nisan 2017 tarihlerinde sergileyerek halkımızın beğenisine ve bilgisine sunuyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ