Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Prof. Dr. Murat Erdoğan’a

Prof. Dr. Murat Erdoğan’a
  • 17.05.2021
  • 265 kez okundu

Barış Atay’dan destek geldi

“Doğrudan, ülkedeki makul tartışma ortamını engelleyen trolleri eleştiren tweet paylaşımının, hiçbir siyasetçiyi ve dolayısıyla Cumhurbaşkanımızı, hükümeti hedef almadığı halde, bir anda çarpıtılarak iftiraya ve linçe dönüştürüldü.”

Hatay’ın da içinde olduğu bölgede, Suriye merkezli mülteci sorunlarına işaret eden araştırmaları ve bu konudaki çalışmaları ile yakından bilinen Prof. Dr. Murat Erdoğan hakkında, geçtiğimiz hafta içinde paylaştığı bir twitter mesajı nedeniyle soruşturma açıldı. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdoğan hakkında soruşturma, Türk Alman Üniversitesi tarafından başlatıldı. Konuya ilişkin açıklamada, “Fikir hürriyeti, başkasına, özellikle de hükümete ve onun mensuplarına hakaret etme yetkisi vermez. Fikir hürriyetini bu kapsamda değerlendirdiği anlaşılan şahsa karşı gerekli hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.
-NE DEDİ?-
Prof. Dr. Murat Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Politikalar değişebilir tabii ki ama, ‘kiralık fikirliler’, artık Sisi’ye ‘darbeci’ değil, ‘güçlü, saygın lider”, S.A. Kralı’na “katil” değil “dost” deme; ölümüne savunduklarını, ölümüne yalanlama modundalar! Bu pişkin sefillerin memlekete de hizmet ettiklerine de hayrı olabilir mi?” ifadelerini kullanmıştı.
-ATAY’DAN DESTEK-
TİP (Türkiye İşçi Partisi) Hatay Milletvekili Barış Atay, yaşanan süreçte gelinen nokta itibariyle, eleştirilerini hem Ankara hem de Türk Alman Üniversitesi için paylaştı. Kendi twitter hesabından kısa bir paylaşım yapan Atay, “Başkasına ve ‘özellikle’ hükumet mensuplarına… Neden? Kim ki hükumet mensupları? Ne ayrıcalıkları var? Bu arada Murat Erdoğan’ın tweeti, iktidar partisi için bile değil, trolleri için… Üniversiteye bak!”
-TEPKİLİ-
Mülteciler, yurt dışındaki Türkiye kökenliler ve Türkiye’nin dış politikası ile ilgili çalışmaları ile tanınan Erdoğan’ın, kendisini hedef yapan kesimlere yönelik tepkisi ise, “Doğrudan ülkedeki makul tartışma ortamını engelleyen trolleri eleştiren tweet paylaşımının hiçbir siyasetçiyi ve dolayısıyla Cumhurbaşkanımızı, hükümeti hedef almadığı halde bir anda çarpıtılarak iftiraya ve linçe dönüştürüldü. Yani eleştirdiklerim, görevlerini yapıp konuyu çarpıttı ve bu sefer de beni hedef yaptı” şeklinde oldu.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ