Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Prof. Özdemir’e “Bilim ve Üstün Hizmet Ödülü”

Prof. Özdemir’e “Bilim ve Üstün Hizmet Ödülü”
  • 20.11.2019
  • 1.056 kez okundu

Gazetemiz Yazarı, Antakyalı Prof.Dr. Gazi Özdemir, Türk Nöroloji Derneği’nin “2019 yılı Bilim ve Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.

Türk Nöroloji Derneği Yönetim Kurulu tarafından, Nöroloji Öğretim Üyeleri arasından, bilimsel yönü ve ülke nörolojisine yararlılığı nedeniyle her yıl verilen Bilim ve Üstün Hizmet Ödülü’nün bu yılki sahibi, aynı zamanda Gazetemiz köşe yazarı da olan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli Nöroloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gazi Özdemir oldu.
Gazetemiz Yazarı, Antakyalı Bilim İnsanı Prof. Dr. Gazi Özdemir, ödülünü, 18 Kasım Pazartesi günü aldı.
Antakya doğumlu; ilk, orta ve lise eğitimini Hatay’da yapmış olan Prof. Dr. Özdemir, öğretim üyeliği süresince ülkemizde şu İlk’leri gerçekleştirmek suretiyle, oluşmalarında öncülük etti:
– Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği’ni, ilk defa ve merkezi Eskişehir olmak üzere 1994 yılında kurmuş ve 2 dönem kurucu başkanlığını, 3 dönem de genel sekreterliğini yapmış, 10 yılını doldurunca da yönetimi gençlere devretmiştir. Dernek, halen aktiftir.
– İlk Beyin Damar Hastalıkları Sempozyumu ve daha sonra ilk Kongreyi düzenlemiştir.
– Gerek beyin damar hastalıkları ve gerekse Nöroloji Kongrelerine, emekli Nöroloji Öğretim üyelerinin “Onursal Üye” olarak davet edilmesi geleneğini başlatmıştır.
– Şu anda 24 nü yılını doldurup yayın hayatına devam etmekte olan Türk Beyin Damar Hastalıkları Dergisi’nin yayınını başlatmış ve 10 yıl boyunca Editörlüğünü yapmıştır.
– Nöroloji camiasında, beyin damar hastalıkları ile ilgilenecek öğretim üyelerini organize edip, ekip olmalarını sağlamıştır.
– On yıl süreyle, Avrupa Beyin Damar Hastalıkları ekibinde ülkemizi temsil etmiştir.
– Kateterli Beyin Anjiyografisi tekniğini yapmayı, tek Nörolog Öğretim Üyesi olarak devam ettirmiş ve ülke genelinde bunu yapan konumda nörologlar eğiterek organize etmiş ve şu anda 33 nörolog sayısı ile Avrupa’da ilk sıraya ulaştırmıştır.
– Haftalık Medimagazin Gazetesi’nde 10 yıl süre yaptığı köşe yazarlığıyla, nörolojinin sorunlarını gündemde tutmuştur.
– Öğretim Üyesi yetiştirmede 14 sayı ile ön sırada yer almıştır.
Bu katkıları nedeniyle, Dr. Özdemir’e, Türk Nöroloji Derneği Yönetim Kurulu tarafından verilen teşekkür plaketinde, “Değerli Hocamız Sayın Prof. Dr. Gazi Özdemir’e, ülkemizde Nöroloji Bilim ve Eğitimi’ne yaptığı eşsiz katkı ve hizmetler için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız” mesajına yer verildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ