Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Proje Hatay’da başlıyor

Proje Hatay’da başlıyor
  • 25.01.2019
  • 1.079 kez okundu

Geleceği yazan kadınlar…

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğiyle başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, Hatay’da da hayata geçiriliyor. Projeye katılım için başvuru süresi 22 Şubat’a uzatıldı.

TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, Hatay’ın da dahil olduğu 21 ilde yürütülecek.
Proje amacı; kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırması olarak belirlenirken, hedef grubunun da; lise mezunu, üniversite öğrencisi veya mezunu olan, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üzerindeki kadınlar olduğu duyuruldu. Bu arada, söz konusu projeye katılım için başvuru süresi 22 Şubat’a uzatıldı.
PROJE NEDİR?
Proje ile ilgili şu bilgi verildi:
“Geleceği Yazan Kadınlar Projesi kapsamında, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar Android uygulama geliştirme eğitimleri hem online hem de projenin düzenlendiği illerde sınıf içi olarak verilecektir. Yaklaşık 2 ay sürecek eğitim sürecinde, 5 hafta sonu, toplamda ise 10 günlük sınıf içi eğitim verilecektir. Katılımcılar, online Android eğitimlerini, bireysel olarak ‘Geleceği Yazanlar’ platformu üzerinden alacaktır. Ayrıca MIT tarafından hazırlanmış ‘Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın’ online eğitimi de katılımcıların erişimine açık olacaktır. Eğitimler sonrasındaki Proje Geliştirme sürecinde, katılımcılara hem teknik hem de iş danışmanlığı sağlanacaktır.
Projenin hedef grubu; lise mezunu, üniversite öğrencisi veya mezunu olan, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üzerindeki kadınlardır.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ