Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Proje Sürüyor… Finalimiz Nasıl?

Proje Sürüyor… Finalimiz Nasıl?
  • 22.01.2020
  • 445 kez okundu

Kurtuluş Caddesi Yeniden Canlandırma Proje Yapım İşi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İLBANK desteği ile devam ediyor. 2019 yılının 11. ayında başlatılan çalışmalar, Sarımiye Cami yanındaki eski binalarda yarattığı değişimle meraklı gözleri üzerinde toplarken, vatandaşın sorgusu ise değişmiyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Anonim Şirketi ve Antakya Belediyesi ile ortak yürütülen “Antakya Kurtuluş Caddesi Yeniden Canlandırma Projesi Yapım İşi”, Sarımiye Cami’den Uzun Çarşı girişine kadar olan kısımda; 30 parsel, 35 Yapı ve 67 bağımsız bölümden oluşuyor. İş kapsamında, caddeye cephesi olan yüzeylerde cephe sıva sökümü ve yapım işleri gerçekleştirilirken, ahşap doğramaların bakım, söküm, yenileme işlemleri yapılacak, kapı doğramaları yenilenecek, çatı onarım çalışmaları yapılacak.
Alternatif bir yolla da yayalaştırma işleminin planlandığı caddede başlatılan çalışma konusunda konuşan ve düşüncelerini paylaşan vatandaşlar, hem umutlu hem meraklı…
U.P. >> Vali Bey’in o günkü söylediklerini hatırlıyorsunuz belki. (Tarihi geçmişi bilinirken, böyle kıymetler varken, bir şeyler yapmıyor olmak gerçekten ayıptır.) Bence söyledikleri de tespitleri de çok önemli. O yüzden, geç kaldığımızı bilerek, özenerek yapmamız gerekiyor her şeyi.
H.C. >> Ben daha önce de okumuştum bu yapılanlara dair haberleri ve değişmiyor diyeceklerim. Güzel bir şeyler yapıyoruz ama, çok pis iş yapıyoruz. Her yer her yerde. Demirler, kumlar, malzemeler her yerde. Darmadağınık. Tamam, bu bir inşaat işi ama… Biraz daha özen! İsterdim ki, öyle bir yapsalar ve biz de desek ‘Vay be…’! Ama ilk yapılan yere gidin bir bakın. İş başladığından beri kaldırım kapalı. Oraya kadar yürüyenler, karşı kaldırıma geçiyor. Ya da etrafına bakına bakına caddeden ilerliyor.
F.J. >> En çok neyi merak ediyorum? Sanırım, bu proje sonunda bu caddenin alacağı hali… Ben olsam, belediyenin yerine… Proje sonunda ortaya çıkacak hali bir maketle paylaşırdım. İnsanlara, hayal kurdurtmak güzeldir. Böylece onları da yapılana dahil eder, yapılanı anlamasını sağlarsınız. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ