Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

“Projede hedef, iş ve istihdam”

“Projede hedef, iş ve istihdam”
  • 15.03.2018
  • 880 kez okundu

8.12.2017 tarihinde Proje sözleşmesi imzalanarak yürürlüğe giren ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan SODES ‘Kadınlar Önceliğimizdir’ Projesi açılış toplantısında verilen mesaj net oldu.

Hatay Valiliği koordinasyonunda İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan SODES ‘Kadınlar Önceliğimizdir’ Projesi’nin açılış toplantısı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) toplantı salonunda yapıldı. Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen Proje’nin koordinatörlüğünü yapan ve Proje açılış toplantısında konuşan, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Yusuf Yıldırım, “Projede hedef insanlarımıza iş kapısı ve istihdamın sağlanmasıdır” dedi.
SODES Projesi’nin ekibinde Deniz Nizamoğlu ve Kerem Deveci de yer alıyor.
-34 KİŞİYE İSTİHDAM-
Açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Yusuf Yıldırım, şu bilgileri verdi:
“Bu projeyi, ‘kadınlar önceliğimizdir’ diyerek hayata geçirdik ve Hatay Valiliği tarafından projemiz ilk sırada kabul gördü. İskenderun İlçe Müdürlüğümüz tarafından ‘Kadınlar Önceliğimizdir (SODES) Projesi, 8.12.2017 tarihinde Proje Sözleşmesi imzalanarak yürürlüğe girdi. Projemiz, istihdam odaklı bir proje olduğundan, ilimizde en yüksek puanı alarak birinci sırada kabul edilmiştir. Bu projede 34 kişiye istihdam sağlayacağız. Projemizin toplam bütçesi ise 174 bin liradır.”
-BU İŞ EKİP İŞİ-
Bu proje ile beraber ülke kaynaklarına katkı sunduklarına işaret eden Proje Koordinatörü Yusuf Yıldırım, şöyle devam etti:
“Proje ortaklarımızla daha önceden görüşüp, proje ile ilgili fikir alış verişinde bulunarak onlarla birlikte hareket ettik. Bu işler ekip işi. Ekip ne kadar güçlü olursa, proje de o derece etkili olur ve amacına ulaşır. Projemizin, sosyal sorunlara çözüm bulmayı hedefleyen insan odaklı bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Bu projede amaç, istihdam edilebilirliğin arttırılması ve nitelikli iş gücünün belirlenmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında 4 adet kurs açılacak olup, bu kurslar; ‘Cilt Bakım Hizmetleri, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri, Bilgisayar Destekli Muhasebe Eğitimi, Matbaa ve Filtrecilik Sektörü için Serigrafi Baskı Eğitimleri’ olacak.
Kurslar, 12 Mart 2018 tarihi itibari ile başlayacak.”
-PROJE ORTAKLARI-
İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Kadınlar Önceliğimizdir” SODES proje ortakları ise İş-Kur İskenderun Şube Müdürlüğü, İskenderun Madeni İşler Esnaf Odası ve İskenderun Berberler ve Kuaförler odası oldu.
Proje açılış toplantısında, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul ve İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk de birer konuşma yaparak, “Kadınlar Önceliğimizdir” SODES Projesi’nin hayırlı olması temennisinde bulundular.
“Kadınlar Önceliğimizdir” SODES Projesi’nin açılış toplantısına; İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, İskenderun İş-Kur Müdürü Mehmet Yüksel, İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert, İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, Mili Eğitim Müdür Yardımcıları, idareciler ve davetliler katıldı.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ