Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Rektör, Başarının Anahtarını Anlattı:

Rektör, Başarının Anahtarını Anlattı:
  • 17.04.2018
  • 873 kez okundu

Önce Hedef, Sonra…

Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, öğrencilere başarının anahtarını anlattı.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Kredi Yurtlar Kurumu Hatay İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Zoru Başaranlar” isimli kariyer sohbetine katıldı. Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide konuşan Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, zor kavramının kişiden kişiye değiştiğini söyledi. Kaya, gerçek anlamda zor olanın, bedel ödeyerek ve özverili çalışarak bir şeylerden feragat etmek olduğunu belirtti, bu şekilde çalışan insanın emeğinin karşılığını her zaman aldığını ifade etti.
Hedef belirlemenin kariyer planlamada çok önemli olduğunu belirten MKÜ Rektörü Prof. Dr. Kaya’nın anlatımından özetler
şöyle:
“İnsanın önce bir şeyi hedeflemesi gerekir. İnsan hedefini iyi belirlerse ve çalışırsa mutlaka başarıya ulaşır. Öğrencinin de en iyi olma hedefini koyması gerekir. Bizim millet olarak en büyük eksikliğimiz, hedef belirleyemememiz, çocuklarımıza hedefimizi aşılayamamamızdır. Çocuklarımızı yeteneklerine göre değerlendirmemiz gerekir. Biz, zeka seviyelerine göre hedef belirliyoruz. Bu yanlış bir tutum. Asıl yapılması gereken, çocuklarımızı yeteneklerine göre değerlendirmektir. Meslek sahibi olduktan sonra da insanın kendini geliştirmesi gerekir. Öğrencilikte öğrenilen ile iş bitmiyor. Meslek sahibi olduktan sonra o işle ilgili okumalar gerçekleştirip deneyim, bilgi ve birikimi arttırmak gerekiyor.”
Etkinliğe katılan öğrencilerin sorularını da cevaplayan Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya’ya Kredi Yurtlar Kurumu Hatay İl Müdürü İhsan Yılmaz tarafından plaket takdim edildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ