Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Rektör Dereli’ye misafir oldular

Rektör Dereli’ye misafir oldular
  • 27.12.2017
  • 998 kez okundu

Ardından Kayıt Oldular

Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından karşılanan ve ağırlanan minikler hem eğlendiler hem öğrendiler. Belen Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulu 3. sınıf öğrencileri artık birer İSTE’li…

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin “Çocuk Üniversitesi” Projesi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi’nin son ziyaretçileri Belen Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulu 3. sınıf öğrencileri oldu. Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından karşılanan minikler, ziyaretleri kapsamın-da İSTE Çocuk Üniversi-tesi’ne de kayıt oldular!
-HAYALLERİNİ ANLATTILAR-
Belen Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulu 3. sınıf öğrencileri, Müdür Yardımcısı Mahir Kalender, Öğretmenleri Nilgün Söyler ve Sevim Sürmeli nezaretinde İSTE Çocuk Kütüphanesi’ni de ziyaret ettiler. Burada İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile bir araya gelen, sohbet etme fırsatı bulan ve sorular soran meraklı minikler; şeker ağacı yapmak, bilgisayar üretmek, doktor olup engellilere yardım etmek, resim öğretmeni olmak, uçak yapmak, uçan araba yapmak, bilim adamı olmak, teknoloji üretmek gibi hayallerinden bahsettiler.
– DAĞDEVİREN’İN HEDİYESİ-
Giyilebilir kalp pilinin mucidi Dr. Canan Dağdeviren aracılığıyla YGA grup tarafından İSTE Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi’ne hediye edilen Bilim Keşif Setleri’ni öğrencilere tanıtan ve nasıl kullanılacağını anlatan Prof. Dr. Türkay Dereli, Bilim Keşif Setleri’ndeki elektronik devreleri (kitleri) bir araya getirerek vantilatör, kitap okuma lambası gibi aletlerin nasıl yapılabileceğini çocuklara gösterdi. Çocuklar, daha sonra kitleri kendileri bir araya getirerek farklı deneyler yaptılar.
İSTE Çocuk Kütüphanesi’ndeki kitapları inceleyen öğrencilere kütüphanenin işleyişi anlatılırken, kütüphane üyelikleri de başlatıldı. İSTE Çocuk Üniversitesi’ne de kayıtları yapılan çocukların sevinçleri gözlerinden okunuyordu.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ