Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Rektör: iddialar asılsız!

Rektör: iddialar asılsız!
  • 24.05.2017
  • 3.322 kez okundu

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, son dönemde MKÜ ve şahsını hedef alan karalama kampanyasının iftiralara dönüştüğünü kaydederek, “Hepsi asılsızdır. Ben 2010 ve 2014’te FETÖ adaylarına karşı rektörlük mücadelesi vermiş biriyim” hatırlatmasında bulundu.

Rektör Kaya, STK temsilcileri ve sade vatandaşlardan oluşan kalabalık önündeki açıklamalarında, “Yeğen iddiaları” ile ilgili olarak da, “Benim yeğenim mi? Birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü dereceden akrabam olduğu bilinmiyorsa nüfus idaresinden sorulabilir” açıklaması yaptı ve şöyle devam etti:
“Yazının içeriğindeki iddialar asılsızdır. Yapılan kara propagandada, şahsım, hain darbecilerle beraber anılarak aleyhimde yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra üniversitemizde oluşturulan soruşturma komisyonları eliyle yürütülen titiz çalışmalar neticesinde, FETÖ ile herhangi bir bağlantısı ve/veya iltisaklı tespit edilen 115 akademik ve idari personel, farklı zamanlarda yayımlanan KHK’lar ile ihraç edilmiştir. Süreç halen devam etmektedir.
Üniversite yönetimi olarak FETÖ ile mücadelede yaptıklarımız ortada iken, böylesine asılsız iftiraları kabul etmiyorum. Ben, hem 2010 hem de 2014 yılında bu örgüte karşı rektör adayı olmuş bir kişiyim. 17/25 Aralık öncesi birilerinin işbirliği yaptığı dönemde dahi tüm baskılara rağmen duruşumdan ödün vermedim. Bundan sonra da vermeyeceğim. Ne bugün ne de yarın, gelecek için Vatanıma ve Milletime hizmetten başka hesabım olmamıştır.
Suç duyurusunda bulunduğum karalama kampanyaları ve yapılan haberler içerik bakımdan farklılık göstermemektedir. Bu oyunu görmek, doğruları araştırmak ve kamuoyunu aydınlatmada en büyük sorumluluk vatansever basın mensuplarına düşmektedir.
Herhangi bir somut bilgiye ve belgeye dayanmaksızın, kamuoyunu yanlış bilgilendirmek suretiyle, temsil ettiğim Mustafa Kemal Üniversitesini ve beni karalama amaçlı yürütülen bu algı operasyonu karşısında kurumumun ve şahsımın hukukunu korumak amacıyla her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ