Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,94 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

Resfebe yarışması

Resfebe yarışması
  • 13.06.2017
  • 2.544 kez okundu

Hatay’daki okullar arasında; milli-manevi değerlere bağlı, her türlü kelime, deyim ve atasözleri barındıran yarışma

Birinciler ödüllendirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, “Milli manevi değerlere bağlı her türlü kelime, deyim ve atasözlerini” barındıran Resfebe Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
Değerler Eğitimi ve Karakter Okulu Projesi çerçevesinde düzenlenen, milli ve manevi değerlerimizin yaşatılması ve farkındalık oluşturulması amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hatay İlindeki tüm resmi ve özel okullarda okuyan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, “Milli manevi değerlerimize bağlı her türlü kelime, deyim ve atasözlerini” barındıran Resfebe Yarışması’nda İl derecesine giren öğrencilere ödülleri, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan tarafından geçtiğimiz hafta içinde Perşembe günü düzenlenen törenle verildi. Ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Köse, İl Milli Eğitim ARGE Birimi Öğretmenleri Gülsün Doğan, Ali Arslan, Zeynep Yeşildal, Kamer Kurt, Cihangir Girişken, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi.
Yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, “Öğrencilerin zihinsel kapasitelerinin ve becerilerinin geliştirilmesinde Resfebe gibi zeka oyunları etkili bir araçtır. Bir kelime veya kavramın farklı harfler, sözcükler, resim ve şekillerle ifade edilmesi üzerine tasarlanmış bir zeka oyunu olan Resfebe ile öğrencilerin hayal gücünün ve analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi; algılama, muhakeme becerisi, dikkat ve konsantrasyonunun desteklenmesi, değerler eğitiminin pekiştirilmesi amacı gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi, ailelerini ve desteklerini esirgemeyen eğitimcilerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Hatay il geneli Resfebe 2017 Yarışması sonuçlarına göre birinci olan öğrenciler ile okulları şöyle sıralanıyor:
Fatih Yakşi-Saraykent 125. Yıl Anaokulu-Antakya
Mehmet Taş-Ocaklı Anaokulu-Dörtyol
Asude Çopur-Turunçlu Burnaz İlkokulu-Samandağ
Alparslan Günal-Mehmet Akif İlkokulu-Dörtyol
Meryem Sümer-Yarseli İlkokulu-Altınözü
Gizem Kahveci-Şükrüpaşa Ortaokulu-Erzin
Meryem Karakocalı-Nilüfer Hamit Karadeniz O.O-Kumlu
M. Alparslan Hali-Hatay Doğa Ortaokulu-Defne
Suphi Alperen Kahraman-Çardak A. Lisesi-Hassa
Ekin Ekinci-S.Demirel A. Lis.-Dörtyol
3. Eser Lise-Berna Cemali S.Tevfik Eskiocak A.L.-Defne
-Mehmet Özgün-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ