Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Restorasyon da bütçe de güzel!

Restorasyon da bütçe de güzel!
  • 03.03.2020
  • 513 kez okundu

Peki, önceliğimiz ‘neye’ göre?

Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi 1.etabı kapsamında, Sarımiye Cami ile Uzun Çarşı girişi arasında yer alan tarihi yapıların cephe iyileştirme ve sağlıklaştırma çalışmaları sürüyor.

İlk etap çalışmaları Kasım ayı içinde başlayan ve 2020 itibariyle oldukça aşama kaydedilen Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi’nde ortaya çıkan çalışmadan vatandaş da, uygulama yapılan binalarda oturanlar da memnun. Ancak şu ana kadar yapılan çalışma kapsamında, Sarımiye Cami ile Uzun Çarşı girişi arasında yer alan tarihi yapılar başlığında önceliğin neye göre belirlendiği merak konusu.
Bu konuda konuşan bazı vatandaşlar, eldeki bütçenin ciddi bir rakama karşılık geldiğini ifade ederken, beklentilerini şöyle paylaşıyor:
H.Ş. >> Sadece tarihi binalar değil, ama betonarme binalar da restore ediliyor anladığım kadarıyla. Bu da iyi ama, arada es geçilen bazı binalar da oluyor. Aslında konu sadece binalar da değil… Eğer konu bu cadde ve düzenleme ise, var olan şu tabela kalabalığı için de çözüm üretmeleri gerekmiyor mu?
J.M. >> Sarımiye Cami ile Uzun Çarşı girişi arası demişlerdi. Ama bir iki bina ile gitti şu ana kadar çalışma. Oysaki öyle bir anlatmışlardı ki, caddenim tüm çehresi değişecekti! Her şey aynı! Sadece bir iki bina daha temiz ve özenli hale geldi, o kadar! Yine de konuşmak için erken.
U.P. >> Sanırım bu durum biraz da bizlerin hatası. Proje dendiğinde, her şeyi gözümüzde o kadar büyütüyoruz ki, ortaya çıkanla mutsuz olmamız da bundan! Yine de öyle çok göz dolduran bir değişim yaşamıyor cadde. Evet, bazı binalar elden geçiriliyor. Ama bu caddede toplamda bir görsellik yarattık anlamına mı gelmeli! Bence değil!
Y.V. >> Sonuna kadar bekle-yelim. O dediğiniz adresler arasında cadde ne olacak, buna bakalım. Çünkü dedik-leri, tarihi cadde eski ihtişamlı haline dönüyor, şeklindeydi. Bekleyelim! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ