Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Restorasyon sürüyor… Kaldırım işgalleri de…

Restorasyon sürüyor… Kaldırım işgalleri de…
  • 16.06.2020
  • 175 kez okundu

Kemal Paşa Caddesi’nden Kurtuluş Caddesi’ne çıkan yerde restorasyon çalışmaları kapsamında bir binada yenileme çalışması yapan yerel idarenin, bu alandaki kaldırımı kapatması eleştiri konusu oldu.

Antakya Kemal Paşa Caddesi’nin Kurtuluş Caddesi ile kesiştiği noktada bulunan binada restorasyon ve yenileme çalışmalarını sürdüren Antakya Belediyesi, vatandaşları bu alanda yola inmeye zorlayan ‘kaldırım işgali’ ile tekrarlarını sürdürüyor.
Yapılan çalışmalarda, çalışmanın yapıldığı alanda bir yürüme tüneli ya da alanı oluşturulması gerektiğini söyleyen vatandaşların ifadesi ve önerileri şöyle:
H.L. >> Köşeye kadar yürüyorsun, sonra tam köşede sizi bir inşaat iskelesi karşılıyor. Kurtuluş Caddesi boyunca yürümek istiyorsan eğer, sürekli arkanı kollayıp, bir süre yoldan yürümeniz gerekiyor. Ama yürüyenler arasında çocuklar da var, yaşlılar da. Yapılanlar önemli, ama günlük rutini engellemese daha iyi olmaz mı?
U.M. >> Caddenin geldiği yeni halden memnun olmayan var mı? Bence yok. Sadece, bu tür kaldırım kapatmalarından vazgeçsinler. Bunun bir çaresi yok mu? Hem çalışsınlar, iş devam etsin, hem yaya güvenliği sağlansın! Bu zor mu?
Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ