Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Reyhanlı’ya arıtma tesisi

Reyhanlı’ya arıtma tesisi
  • 19.06.2017
  • 853 kez okundu

İş Bitti, Geçici Kabul Yapıldı…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yapı denetimi İller Bankası Adana Bölge Müdürlüğü ve HATSU Etüt ve Plan Dairesi Başkanlığı’nca müştereken yürütülen Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı tamamlandı ve geçici kabulü de yapılarak tesis hizmete sokuldu.
Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi’nin tamamlandığını ve tesise atıksu alımı ile birlikte bakteri üretim sürecinin devreye girdiğini belirten Genel Müdürlük, 15 Haziran 2017 tarihinde geçici kabulü yapıldığını aktardı ve devreye alınmış olan Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi işletmesi bir yıl boyunca yüklenici firma tarafından yapılacağını duyurdu.
Atıksu Arıtma Tesisi’nin maliyetinin 11 milyon 300 bin TL olduğunu ve Reyhanlı merkez mahallelerini kapsayan kanalizasyon şebekesine hizmet edeceğini kaydeden İdare, sistemin; İlk aşama olan 1. kademede günde 8 bin 800 m3 kapasite ile çalışacak olup, ileriki yıllarda oluşacak artış göz önüne alınarak 2. kademede toplam 13 bin 500 m3 kapasiteli atıksuyu arıtabilecek durumda olacağına dikkat çekti.  
-Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ