Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Rolü Ferhat Göçer Oynadı

Rolü Ferhat Göçer Oynadı
  • 27.02.2020
  • 313 kez okundu

“Aldırma Gönül” gösterisine yoğun ilgi…

Antakya’da önceki akşam sahnelenen “Aldırma Gönül” adlı gösteriye ilgi yoğun oldu. Oyunu izleyenler arasında, Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ile Hatay Barosu’nun duayen isimlerinden Av. İlmitin Boz ve eşi Necva Boz da vardı.
Oyunun bitiminde, rolü üstlenen Ferhat Göçer’e ödülünü, BŞB Başkanı Savaş verdi. Lütfü Savaş, oyunu izledikten sonra şu değerlendirmeyi yaptı:
“Ferhat Göçer’in rol aldığı, Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin sahnelendiği ‘Aldırma Gönül’ isimli gösteriyi keyifle seyrettik. Bu güzel gecede emeği geçen herkese teşekkür ederim.”
OYUNUN ÖZELLİĞİ
Sabahattin Ali’nin; aşklarının, hüzünlerinin, hasretlerinin, kısaca hayatından kesitlerin sahnelendiği ve şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkılarının söylendiği “Aldırma Gönül”, Ferhat Göçer’in performansıyla, Salı akşamı ilimiz Antakya ilçesinde sahnelendi.
Sabahattin Ali’nin bu konuda şöyle bir sözü var:
“Dünyada hayatın bir tek manası varsa, o da sevmektir. Hatta mukabele edilmesini bile beklemeden, sadece sevmek. Başka bir insanı bahtiyar edebilmek, kendini bahtiyar edebilmekten daha güç, fakat daha insancadır. Bugün böyle düşünenlere saf, hatta enayi derler. Fakat ne derlerse desinler, biz, kalbimizin ve kafamızın doğru bulduğu şeyleri, etrafın ne dediğine bakmadan yapmalıyız.”
Eser: Sabahattin Ali
Yöneten: Ezel Akay
Sahne Metni: Haldun Çubukçu
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Naz Erayda
Işık Tasarım: Mustafa Bal
Grafik Tasarım: Erkan Cerit
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ