Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Roma Köprüsünde Serenat…

Roma Köprüsünde Serenat…
  • 09.03.2019
  • 597 kez okundu

Ekrem adlı bir Antakyalı, eşine Kadınlar Günü’nde, Antakya Roma Köprüsü üzerinde 3 dakikalık mini bir konser verdi, aşkını yineledi.

Adı Ekrem. Kendi deyişiyle, “Bana Ekrem Baba” derler! Tam da “Kadınlar Günü”, güneşin dik vurduğu öğle saatlerinde, İnönü Caddesi ile Atatürk Parkı’nı birleştiren, taştan yapılmış Roma Köprüsü üzerinde oturan bir çalgıcı önünde… Çalgıcı çaldı, Ekrem Baba ise hem oynadı hem de aşkını yeniden ilan ettiğine dair sözcüklerin yer aldığı şarkısını seslendirdi. Eşi de kimi zaman eşlik etmek istese de, gelip geçenlerden galiba biraz utandı, çekindi. Yüz mimikleriyle eşinin aşk dolu bakışlarına cevap vermeye çalıştı. Ekrem Baba, “Alamam ben, sensiz nefes” dediğinde, eşinin yüzü gülüyor, tebessüm dikkat çekiyordu. “Mezara gidene kadar… İlle de sen…” dediğinde ise, Ekrem Baba’nın coşkulu söylemine dayanamadı ve hafiften oynayarak eşine eşlik etmeye çalıştı. Tabi o sırada Roma Köprüsü’nün üzerinden onlarca, yüzlerce kişi gelip geçmiş, ilgisini çekmiş, kimisi bakarak yoluna devam ederken kimisi de merak gidermek istercesine kısacık da olsa beklemişti.
SERENAT NEDİR?
Haberimize konu olan “Serenat”, sokakta, sevgilinin penceresi önünde çalgıyla verilen küçük konser olarak bilinir. Serenat, sevgiliye aşkı ilan etme biçimlerinden biridir. Aşk duygusunun belli bir atmosfer, mekan, zaman ve görüntü içinde sunuluş biçimidir. Serenat, genellikle bir yaz akşamında, mehtaplı bir gecede, bahçesi ve duvarları güzel çiçeklerle, sarmaşıklarla süslü sevgilinin penceresinin önünde, ona olan sevgi duygularını müzikal bir üslup içinde, romantik bir duyarlıkla dile getirmedir. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ