Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Romanya’daki İTSO Heyeti

Romanya’daki İTSO Heyeti
  • 18.10.2018
  • 706 kez okundu

İkili görüşmelerde bulundu

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz: “Burada Türk iş insanlarına karşı çok büyük ilgi gösteriyorlar. İki ülke arasında, özellikle bölgemiz ile Romanya arasında ticari ilişkiler kurulabilir.”

2018 rakamları içerisinde en fazla ihracat yapılan ülkeler sıralamasında ilk 10 içinde yer alan Romanya, Hatay’dan gelen işadamlarını ağırlamaya devam ediyor. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetimi ve iş insanlarından oluşan bir heyet, Romanya ziyaretleri kapsamında Köstence limanını ziyaret ederken, iki ülke arasındaki deniz taşımacılığı yanı sıra ticari ilişkiler ile ilgili karşılıklı görüşme imkanı buldu.
Romanya ve Köstence Limanı hakkında İTSO heyetine yönelik gerçekleşen sunumda konuşan, Romanya ile Türkiye arasında ticaret köprülerinin oluştuğu ve Türk iş insanlarının Romanya’ya gelmelerinin kendileri için bir kazanç olduğunu belirten Köstence Limanı Ticari Direktörü Alexandru Craciun, İTSO heyetini ülkelerinde görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Köstence Baş konsolosu Sulhi Turan ve UKİD Romanya ve Balkanlar Başkanı Sabit Danış’ın da eşlik ettiği ziyarette, birlik ve beraberlik mesajları verildi.
-İLGİ BÜYÜK-
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Romanya izlenimleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Romanya ile Türkiye arasında sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Burada Türk iş insanlarına karşı çok büyük ilgi gösteriyorlar. Romanya’nın Köstence şehrinde bazı fabrikaları ve limanı gezme ve inceleme fırsatı bulduk. İki ülke arasında özellikle bölgemiz ile Romanya arasında ticari ilişkiler kurulabilir. Bu kapsamda zaten bazı görüşmelerde yapıldı. Temennimiz Burada oluşturduğumuz ticaret köprüsünün iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmesidir.”
Romanya İskenderun Fahri Konsolosu Faruk Rende ise, İTSO heyeti ile birlikte Romanya’nın Köstence kentine düzenlenen iş gezisi sayesinde iki ülke arasındaki ticaret köprülerinin oluşabileceğine vurgu yaptı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ