Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Rota Boynuyoğun Kampı

Rota Boynuyoğun Kampı
  • 29.03.2018
  • 1.618 kez okundu

BM Mülteci Yüksek Komiseri Saha Müdürü Hatay’a Geldi

Avrupalı temsilci, Suriyelilere yönelik çalışmaları ve çocukların yaptığı tabloları beğendi, Kaymakam’a teşekkür etti
Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Conde Bangoura önceki gün Hatay’a geldi ve Altınözü ilçesindeki Boynuyoğun Kampı’nı ziyaret etti. BM Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Condo Bangoura’ya; İlçe Kaymakamı Bülent Uygur, Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Cengiz Bilen, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Zümre ve Askeri erkân eşlik etti.
Kaymakam Bülent Uygur, Suriyeli misafirlere verilen hizmetler hakkında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Conde Bangoura, Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Cengiz BİLEN ve beraberindeki heyete bilgi verdi.
Ziyaret kapsamında ilk olarak, barınma merkezi içerisinde Suriyeli misafirlere hizmet veren işyerleri ziyaret edildi. Ardından halı dokuma atölyesi, dikiş nakış atölyesi, seramik atölyesi ve resim atölyesi ziyaret edildi. Ziyaret boyunca, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Conde Bangoura ve beraberindeki heyete eşlik eden Kaymakam Bülent Uygur, Suriyeli misafirlere yönelik olarak barınma merkezindeki yaşam koşulları hakkında bilgi verdi. Heyet, daha sonra, Kaymakamlık ve Welt Hunger Hilfe (WHH) arasında yapılan protokol kapsamında Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’nde yapımı devam eden Sera Projesi inşaat çalışmalarını inceledi.
-MİNNETTARIZ-
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Conde Bangoura, incelemeleri ardından şunları söyledi: “Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’nde Suriyeli misafirlerimizin yaşam standartlarını incelemek üzere heyetimizle beraber buradayız. Türkiye’nin Suriyeli misafirlere yaptıkları için minnettarız. Türk halkına teşekkürlerimi iletiyorum. Suriyeli kardeşlerimizin, yaşam standartlarının yükseltilmesi için eğitimden sağlığa hemen her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak alt yapı oluşturulmuştur. Başta Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve tüm kamp çalışanlarını hizmetlerinden dolayı tebrik ederim.”
Kaymakam Uygur da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Suriyeli çocukların çizmiş olduğu resimleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Minata Oulein Conde Bangoura’ya takdim etti.-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ