Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Rotary, dünya genelinde her yıl 7,5 Milyon Dolar burs veriyor

Rotary, dünya genelinde her yıl 7,5 Milyon Dolar burs veriyor
  • 24.10.2020
  • 151 kez okundu

Antakya’da da Veriliyor

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Nermin Tiftikçi, Rotary Ailesinin dünya genelinde yılda toplam 7.5 Milyon Dolar burs verdiğini açıkladı. Tiftikçi, Antakya Defne Rotary Kulübü olarak kendilerinin de Antakya’da burs verdikleri öğrenciler olduğunu söyledi. Başkan Tiftikçi, bu bilgilendirmeyi, önceki akşam toplanan kulüp yönetimi ve üyelerinin İş İnsanı Ahmet Ulaş’ı ağırlaması etkinliğinde yaptı.
-ROTARY KONUĞU-
Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Nermin Tiftikçi, kendisi de bursiyer olan İş İnsanı Ahmet Ulaş’ı konuk ettikleri gecede şunları söyledi:
“Rotary Vakfı ve Kulüpleri, geleceğin liderleri ve gençlerine, lisans ve yüksek lisans eğitimi için burslar vererek yatırım yapar. Her yıl ortalama 7.5 Milyon Dolar burs, Rotary tarafından verilmektedir. Biz de Antakya Defne Rotary Kulübü olarak, toplum yararına hizmet etmek amacıyla, ihtiyaç sahibi olan onlarca başarılı öğrenciye her yıl burs vermekteyiz. Bu akşamki konuğumuz, geçmişte kendisi de bir bursiyer olan başarılı İş İnsanı Ahmet Ulaş. Ahmet Bey, bize hayatından bazı kesitler anlatacak.”
-HEP ÇALIŞTIM-
Tiftikçi’nin açılış konuşmasından sonra söz alan konuk İş İnsanı Ahmet Ulaş, kendini şöyle tanıttı:
“Karlısu Köyü’nde doğdum. 3 çocuklu bir ailenin ferdi olarak, yokluklar içinde büyüdüm. Kendimi bildim bileli hep çalıştım. Tarlada, inşaatta, lokantada ve bir çok benzeri işte çalışarak okudum.”
Ahmet Ulaş iş dünyasına katılma ve süreçle ilgili de şunları söyledi:
“Vakıflar yurdunda kaldığımda benimle ilgilenen öğretmenlerimden birinin sözleri, adeta hayatımı şekillendirdi. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, azimli, çalışkan, sorumluluk sahibi iyi bir vatandaş olmam konusunda verdiği öğütleri hayatımın her alanında uyguladım. Üniversiteyi bitirdikten kısa bir süre sonra kendi mesleğimi yaptım. Daha sonra kardeşlerimle birlikte Karlısu göleti’nin hemen yanında bir çay bahçesi açtık. Zaman içerisinde burayı büyüterek, önce kahvaltı daha sonra öğle ve akşam yemekleri vermeye başladık. Şu andaki konseptimiz aynı zamanda kır düğünleri ve 1000 kişilik her türlü etkinlik yapılabilecek şekildedir.
Aynı zamanda TSK, Genel Kurmay Başkanlığı ve Özel kuvvetler için her türlü üniforma, spor kıyafet ve teçhizat sağlayan Türkiye’deki 5 firmadan biri olarak çalışıyoruz. Toplam istihdamımız 135 kişidir. Ben de şu anda onlarca üniversite öğrencisine burs vermekteyim.”
Antakya Şehir Kulübü’nde düzenlenen toplantıya katılan Rotaryenler, ilgiyle dinledikleri Ahmet Ulaş’ı alkışladılar. Kulüp Başkanı Nermin Tiftikçi de, eğitime katkıda bulunan Ahmet Ulaş’ı kutladı ve teşekkür etti. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ