Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Rotary’den EXPO Desteği

Rotary’den EXPO Desteği
  • 24.04.2019
  • 357 kez okundu

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Volkan Ekmekçi, EXPO 2021’in sadece Hatay için değil Türkiye için de çok önemli bir organizasyon olduğunu, dolayısıyla kulüp olarak EXPO 2021’e her anlamda tam destek vermek istediklerini söyledi. EXPO 2021’in Hatay’da gerçekleştirilmesinin kente sağlayacağı katkılara değinen Rotary Kulübü Başkanı Volkan Ekmekçi’nin bu konudaki görüşleri şöyle:
“Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekibinin gayret ve çalışmaları ile şehrimize kazandırılan EXPO 2021 ile tarih, kültür ve sanatın harmanlandığı, binlerce yıldır çok çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehrimiz Hatay’ın bilinirliliğinin ve tanınırlığının artacak olması bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor. Expo 2021 ile birlikte, Hatay turizminin ciddi bir ivme yakalayacağını, bunun beraberinde önemli bir ekonomik gelişme yaratacağını, özellikle hazırlık sürecinde gerçekleştirilecek proje ve çalışmaların şehrimize değer katacağını, paralel olarak da tüm bunların istihdam yaratacağını düşünüyoruz.”
-GÖREVE HAZIRIZ-
Böyle bir projenin Hatay’a ve Türkiye’ye kazandırılmasından dolayı memnun olduklarını söyleyen Ekmekçi, şöyle devam etti:
“Antakya Defne Rotary Kulübü olarak, bu projenin tam destekçisiyiz. Uluslararası düzeyde bir STK olmamızın avantajıyla hareket ederek, Türkiye’nin ve Hatay’ın tanıtımına katkı sağlayacak olan EXPO 2021’i olabildiğince fazla sayıda kişinin ziyaret etmesi için bizler de katkıda bulunacağız. Bizler bu konuda her türlü işbirliğine hazırız. Uluslarası Rotary 2430. Bölge Federasyonumuz ile de bu konuda bir komite kurulması ve projenin ulusal bir proje olarak ele alınarak tüm uluslararası Rotary bölgelerinde çalışma ve tanıtımlar yapılması hakkında görüşmelerimizi sürdürüyoruz.
Şehrimizde düzenlenecek olan EXPO 2021 organizasyonunun, hem Rotary amaç ve hedeflerimiz ile hem de gerek bu dönem gerek gelecek dönem temalarımız ile de tam bir uyum içinde olması da, destek olma isteğimizi ayrıca teşvik ediyor. Konu hakkında yaptığımız toplantıda, Kulüp olarak yapabileceklerimizi de ayrıntıları ile tartıştık. Bu somut öneri ve fikirlerimizi çok kısa bir süre içerisinde detaylı bir dosya ile Hatay Büyükşehir Belediyesi ile paylaşma adına da bir çalışma başlattık. Süre daralıyor. Her sivil toplum kuruluşunun bu büyük projeye katkı sağlayabileceğini ve etkin paydaş olarak elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz. Biz göreve hazırız.”

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ