Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Ruhumuzla ve dualarımızla Mehmetçiğin yanındayız

Ruhumuzla ve dualarımızla  Mehmetçiğin yanındayız
  • 25.01.2018
  • 748 kez okundu

Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ömer Solğun’dan “Zeytin Dalı Harekatı” mesajı

Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ömer Solğun, “Zeytin Dalı Harekatı” harekatı ile ilgili yayınladığı mesajında, konfederasyonları Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak tüm varlıklarıyla, ruhlarıyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanında olduklarını vurguladı.
Türk ordusuna muvaffakiyetler dileyen Solğun, “Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin” dedi.
Solğun, açıklamasında şunlara yer verdi: “Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için, yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Ordusu’nun Afrin’de başlattığı harekatın hayırlı olmasını dileriz. Yürekten inanıyoruz ki bu harekatla; Türk milletinin ve Devletinin bölgedeki varlığına kast eden terör örgütlerine ve on binlerce kilometre öteden gelerek yaşamakta olduğumuz topraklarımıza fiili müdahalede bulunup, kendince yeni bir düzen kurmak, Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan sözüm ona büyük devletlere Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğiz.
Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek …
Kim ne derse desin 21. asır Türk asrı olacak, bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Gün bu gündür; büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Türk Ordusu, Yüce Allah’ın Nisa Suresi 75. ayetinde ‘Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: ‘Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder’ diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?’ buyruğu üzerine hem sınırlarımız içinde yaşayan milyonların bekası için hem de sınırlarımız dışındaki milyonların çığlıkları üzerine akan gözyaşlarını dindirmek için bölgeye gitmiştir.
Türkiye Kamu-Sen ailesi bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin.”
Yaşadığımız acılar hep bizi birbirimize yakınlaştırdı …
Solğun, açıklamasında ayrıca şunlara yer verdi: “Afrin’e yapılan Zeytindalı Harekatı, bölücü zihniyetlileri istisna tutarsak, aslında bir milli meselede nasıl birleşebildiğimizi göstermesi açısından da dikkate alınmalıdır, tıpkı 15 Temmuz’da tüm dünyaya ilan ettiğimiz birlik beraberliğimiz gibi. Hepimizin ciddi ekonomik sosyal problemleri olabilir ancak, vatan dediğimiz ve büyük bedeller ödediğimiz Anadolu coğrafyasına her şeyimizle sahip çıkmak zorundayız. Aksi takdirde, hepimizin bu mukaddes coğrafyada güven içinde yaşama hakkımız tehlikeye girecektir. Bir yandan gencecik evlatlarımızı şehit verirken, diğer yandan bu yaşananları umursamaz bir tavır içinde olamayız. Bölünmez bütünlüğümüzü sağlama almak, önce birbirimize saygı duymaktan geçer. Egoist bir hayat yaşamak, şahsınızı kurtaracak gibi görünse de, esasen kaybetmek demektir.
Dün ve bugün yaşadığımız acılar aslında bizi bir birimize daha da yakınlaştırmalıdır. Bugün ve dün çektiğimiz acılar böyle bir sonuç doğurursa yaşadıklarımıza değecektir. Milli birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun.”-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ