Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Rus Basınında tanıtım

Rus Basınında tanıtım
  • 02.02.2019
  • 1.963 kez okundu

Hataylı İşadamından

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’nun Hatay-Samandağlı Başkanı Nejdat Sin, Rusya’da TV ve radyo programlarına katılarak Türk Narenciyesini tanıttı.

Türk Narenciyesi, Rusya’nın en önemli yayın organlarında gündeme otururken, bu konudaki tanıtımı, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’nun Hatay-Samandağlı Başkanı Nejdat Sin yaptı. Türk narenciye sektörünün toplam ihracatının üçte birini Rusya’ya yaptığı gerçeğinden hareketle, pazarın kendileri için hem önemli hem de stratejik olduğunu ifade eden Sin, Rusya Federasyonu Devleti’nin resmi yayın organı olan ve Rusya’nın en çok okunan gazetesi Argumenty i Fakty’nin haber portalı AIF.ru’dan, Editörler Natalia Nabatnikova ve Natalia Kolganova ile bir de mülakat yaptı. Sin, bu yayınlara yaptığı açıklamalarda, Rus halkının önce kalplerine sonra evlerine girdiklerini belirtti.
İzledikleri iletişim stratejisi sonucunda, Türk narenciyesinin “Turkish Citrus” şeklinde Rusya’da bilinen bir marka haline geldiğini belirten Sin, Türk narenciyesi için Rusya’nın “vazgeçilmez bir pazar”, Rus halkı için de Türk narenciyesinin “vazgeçilmez bir lezzet” olduğuna vurgu yaptı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ