Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,24

Saadet Görüşü

Saadet Görüşü
  • 26.07.2018
  • 564 kez okundu

“İİT” Acil Toplanmalı

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, kısa adı “İİT” olan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın acilen toplanması gerektiğini savundu. Yazılı açıklamasında, “İsrail’i kınamanın ötesinde, yaptırımlar biran önce devreye sokulmalı” diyen Saadet İl Başkanı Mustafa Eğe şöyle devam etti:
“Büyük İsrail hayali kuranlara karşı kınamanın ötesine geçilerek ekonomik, askeri ve siyasi yaptırımlar biran önce devreye sokulmalıdır. Bu konularda da en büyük sorumluluk İslam dünyası yöneticilerine aittir. İsrail Meclisi’nin ‘Yahudi Ulus Devleti’ kanunu girişimini şiddetle telin ediyoruz. Bu tahrip ve tahrike yönelik çabaların ne uluslararası hukukta ne de tarihin vicdanında hiç bir karşılığının olmadığını vurguluyoruz.
Kudüs ve Filistin bütün Müslümanların izzet ve şerefidir. İslam dünyası, bu tür oldu bittilere izin vermemek için derhal harekete geçmelidir. Bölgede kurulduğu günden bu yana ‘Büyük İsrail’ devleti hedefi ile çalışan İsrail ne yazık ki, coğrafyamızdaki kargaşadan istifade ederek her geçen gün karanlık hedefine ulaşma çalışması içindedir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ