Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Saadet Tepkili…

Saadet Tepkili…
  • 27.02.2020
  • 442 kez okundu

Türkiye’de bir tarafta LÜKS YAŞAM, diğer tarafta AÇLIK var…

Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı, Şubat ayı Divan Toplantısı değerlendirmesinde, ülkenin iyi yönetilmediğine ve ekonomide gidişatın çok kötü olduğuna vurgu yapıldı. Saadet bildirisinde, “Türkiye’de bir yandan lüks yaşam, diğer yanda ise açlık var” yorumu yapıldı.
Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı açıklamasında, ülkede işsizliğin ve açlığın insanları intihara sürüklediğine vurgu yapıldı, AKP’nin ekonomi politikasına yönelik olarak da şu eleştiriler paylaşıldı:
“Kalkınma, dediler! Yaptıkları, ‘hapishane, adliye sarayı, stadyum, park, müze!’ Bizim, önce fabrika açmamız lazım, ama maalesef şeker fabrikasından tutun, her fabrika satıldı. Savaş ülkesi Suriye’den dahi hububat, zeytinyağı ithal ediyoruz.”
Antakya’da gerçekleşen Şubat ayı Divan Toplantısı’nı, Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Teşkilat Başkanı Mehmet Harputluoğlu yönetti. Toplantıda, GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da bir konuşma yaptı. Saadet toplantısında, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan sorunlara dair çözüm önerileri istişare edilirken, İlçe Başkanları, sırasıyla çalışmaları hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.
Saadet Partisi GİK üyesi ve Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, daha sonra konuşmasında özetle şu mesajları verdi:
“Şubat ayı, Şehitler ayında, rahmetli Erbakan Hocamızı ve tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Erbakan Hoca, her yıl vefat ettiği Şubat ayında bir temayla anılıyor. Bu yıl, ‘Üretim, Kalkınma ve Adil Paylaşım’ temasıyla anılıyor.
Gerçekten son derece önemli bir tema. Ülkenin bugün en çok ihtiyacı olan, kötü giden ekonomik soruna çözüm olarak, ‘Üretim, Kalkınma ve Adil Paylaşım’. Bunlar için ülkemizde, ilimizde imkanlar var, ama maalesef israf, şatafat, faiz, zirve yapmış durumda. Bu yüzden kalkınamıyoruz.
Bir tarafta lüks yaşam, diğer tarafta açlıktan, işsizlikten, ekonomik sebeplerden intiharlarla karşı karşıyayız. Hatay’da bu konu da gündemde. İntiharlardan biri Hatay’da yaşandı. Peki, tüm bunlar yaşanırken, ilimizdeki yetkililer ne yaptılar?Kalkınma’ dediler. Yaptıkları, ‘hapishane, adliye sarayı, stadyum, park, müze’! Bunlar önemli, ama bizim, üretim ve işsizlik gibi sorunları çözmemiz lazım. Bizim, önce fabrika açmamız lazım, ama maalesef şeker fabrikasından tutun, her fabrika satıldı. Şimdi her şeyi dışardan ithal ediyoruz. Daha geçen gün saman getirildi. Savaş ülkesi Suriye’den dahi hububat, zeytinyağı ithal ediyoruz. Rusya’dan şeker ithal ediyoruz. Allah sonumuzu hayreylesin.”
Konuşmalardan sonra, Saadet Partisi’ne yeni katılımlar gerçekleşti ve yeni üyelere rozetleri takıldı.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ