Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Saadet’ten Bütçe Eleştirisi

Saadet’ten Bütçe Eleştirisi
  • 08.01.2021
  • 682 kez okundu

Kırmızı kart

Saadet Partisi Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Savran ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Hükümetin geçtiğimiz günlerde TBMM’den geçen bütçesine ‘kırmızı kart’ gösterdi. Gökhan Savran, bu bütçenin, faiz ve rant bütçesi olduğunu belirterek, “2021 yılı bütçesine kırmızı kart gösteriyoruz” dedi.
Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Savran’ın açıklaması özetle şöyle:
“Kabul edilen 2021 bütçesinde; temel eğitime 82 milyar lira, ortaöğretime 43 milyar lira, yükseköğretime ise 52 milyar lira bütçe ayrılmıştır. Hepsini topladığımızda, 177 milyar liralık bir kaynak ayrıldığını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra, siyasi iktidarın faiz giderlerine ayırdığı bütçe, tam olarak 179 milyar lira. 83 milyon vatandaşın bütçesi belirlenirken, yalnızca öğrenciler değil, toplumun bütün kesimleri gözetilmelidir. Esnaflar, çiftçiler, işçiler, emekliler, memurlar… Toplumun bütün kesimleri için bütçeden adil bir şekilde pay ayrılmalıdır. Eğer kaynaklar adil paylaşılmazsa, sorunlar kaçınılmaz olur. Kaynaklar adil paylaşılmazsa, bir yerde israf varken diğer yerde yokluk yaşanır.
Uygulanmaya başlanan bu bütçe, KYK borcunu ödeyemediğinden dolayı icralık olan 280 bin mezunun derdine merhem olmak için hazırlanan bir bütçe değildir. Bu bütçe, 2 milyon 429 bin genç işsizin problemlerine çare olabilecek bir bütçe değildir. Siyasi iktidar; vergiler, bağışlar, cezalar, harçlar yoluyla vatandaştan topladığı kaynakları faize ve israfa aktarmaktadır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ