Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Sadece trafiğe kapattık…

Sadece trafiğe kapattık…
  • 19.07.2018
  • 1.221 kez okundu

Sonrasını Unuttuk!

Her geçen sene artan trafiği ve betonlaşan şehir silueti içinde adeta kurtarılmış bir bölge yaratmak istercesine oluşturulan, bunun için de trafiğe tamamen kapatılan Saray Caddesi için yapılması gerekenler listesinde çok şey vardı, ama hepsini erteledik!

Nüfusu, 500 bine yaklaşan Suriyeli sığınmacılarla daha da artan, tarihi doğu yakasının karşısında yükselen beton blokların kalabalığında hızla şehirleşen, tüm bu kalabalık içinde artan araç trafiğine bir türlü çözüm bulamayan ve yeşil alanlarını da saksılara yerleştirdiği minik ağaçlara hapseden Antakya, trafiğe kapatarak yayalaştırdığı Saray Caddesi ile kent insanına biraz nefes aldırmak istedi, ama… Bu kısımda da sorunlar bir türlü bitmedi, beklentiler ise karşılanmadı!
Artan restoranları ile renklenen caddenin bugün en fazla tartışılan kısmı, yayalaştırılan alana kaç masanın çıkarılabileceği başlığında ilerlerken, konuya ‘denetim’ ve ‘kontrol’ kısmında dahil olması gereken yerel idarelerin neden yaşanan tartışmalara bir nokta koyamadığı merak ediliyor. Caddede bulunan eski bir Roma buluntusunun sahipsizliği ve bakımsızlığı ise bu alandaki soruların sorgusunda cevap bekleyen bir diğer ana başlık! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ