Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Sağlığı Önemsiyoruz

Sağlığı Önemsiyoruz
  • 31.12.2019
  • 104 kez okundu

Antakya’da okul kantincileri, sorumluluk bilincinde olduklarını söyledi…

Antakya’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda kantin işletmeciliği yapan esnaflar, öğrenci-çocuk sağlığının bilinciyle hareket ettiklerini kaydettiler. Okul kantincileri, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Antakya Anadolu Lisesi’nde bir araya gelerek, ülke gündemine taşınan bazı olaylarla ilgili görüşlerini bildirdiler.
Antakya Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında bir araya gelen kantin işletmecilerine yönelik bir konuşma gerçekleştiren, Hatay Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Ayhan Aktaş, şunları söyledi.
“Bilindiği üzere, yakın geçmişte, Ankara ve Diyarbakır’da küçük kardeşlerimizin vefatı, bütün ülkemizi olduğu kadar biz kantincileri de derinden üzmüştür. Kardeşlerimize rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Allah’a şükürler olsun ki, şuana kadar Hatay’da ki okul kantinlerimizde böyle elem verici hiçbir olay yaşanmamıştır. Bu da, biz kantin işletmecilerinin, işlerinde özenli ve dikkatli davranmalarındandır. Kantinlerimizde beslenen çocuklarımızı, kendi çocuklarımız gibi görmekteyiz. Kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz hiçbir şeyi, öğrencilerimize de kesinlikle yedirmiyoruz. Bununla beraber, çocuklarımız, kantinlerde satışı yasak olan çoğu gıda ve içecekleri okul etrafında bulunan ve hiçbir şekilde denetlenmeyen büfe, bakkal ve seyyar satıcılardan temin etmektedirler. Yasaklı ürünleri çantalarına koyup, okulda tüketmektedirler.”
Hatay Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Ayhan Aktaş, okul yakınlarında bulunan büfe, bakkal ve seyyar satıcıların denetlenmesini istediklerini kaydettiği açıklamasında, daha sonra şunları söyledi:
“Biz kantin işletmecileri; İl-İlçe Gıda Müdürlüklerince, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince, Sağlık Müdürlüklerince ve Okul Denetleme Heyetlerince, ayrıca da Belediye Zabıta Müdürlüklerince devamlı bir şekilde denetleniyoruz. Bu denetlemelerden, biz kantin işletmecileri, alnımızın akı ile çıkıyoruz. Denetlemelerde bizlere gösterilen titizliğin ve devamlılığın, okul dışındaki büfe, bakkal ve seyyar satıcılara da gösterilmesini ve uygulanmasını istiyoruz.”
Resmi kurumlarla karşılıklı olarak istişare halinde olacaklarını belirten Hatay Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Ayhan Aktaş, birtakım sorunlarının olduğunu çok iyi bilmekle beraber, bu sorunların giderilmesi noktasında ilgili bütün kurumlarla en kısa sürede karşılıklı anlayış çerçevesinde görüşerek netice alacakları umudunu da dile getirdi. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ