Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Sağlık Bakanı Hatay’a Geldi

Sağlık Bakanı Hatay’a Geldi
  • 10.02.2018
  • 1.150 kez okundu

Bakan Demircan, Kırıkhan ve Hatay Devlet Hastanelerindeki yaralılara “geçmiş olsun” ziyaretlerinde bulundu.

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, 8 Şubat Perşembe akşamı Hatay’a geldi. Bakan Demircan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yaralanan ve tedavileri Hatay’da devam eden askerler ile sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Bakan Demircan, ilk olarak Kırıkhan Devlet Hastanesi’nde, harekat kapsamında yaralanan ve tedavileri süren askerleri ziyaretle, yaralı askerler hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Bakan Demircan, burada yaptığı açıklamalarında, Türkiye’nin kendisine karşı vaki olan terör saldırısını bertaraf etmek için bir müdahale gerçekleştirdiğini hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Haklı bir müdahale bu. Uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanıyor. Bu müdahale esnasında yaralanan, şehit olan askerlerimiz oluyor. Aynı şekilde, karşı taraftan Kilis ilimiz ve ilçelerine, Hatay ilimiz ve ilçelerine roketlerle saldırılar vaki oluyor. Onların yaraladığı, hayatını kaybeden insanlarımız oluyor. Yaralıların iyileştirilmesi için burada görev yapan hekim arkadaşlarımızı takdir etmek için elimizden gelen katkılar sağlandı. Planlandığı şekilde burada hekimlerimiz görev yapıyor. Biz de kendilerini yerinde ziyaret etmek istedik, herhangi bir ihtiyaçları, sıkıntıları var mı diye… Gördük ki, hekim arkadaşlarımız gayet güzel, moralleri yerinde ve fevkalade başarılı bir şekilde hizmetlerini sürdürüyorlar. Her türlü destek kendilerine veriliyor. Hemşire kardeşlerimiz, sağlık çalışanlarımız, tümüyle hekim arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmayı sürdürüyorlar. İnşallah Türkiye, kendisine karşı gerçekleştirilen bu saldırıların üstesinden en kısa zamanda gelecek, hak eden hak ettiği cezayı görecek.”
-BAKAN’DAN TEBRİK-
Bakan Demircan, hemşireden personele ve hekimlere varıncaya kadar tüm sağlık çalışanlarını tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi ve Kırıkhan ilçesinden Antakya’ya geçti. Bakan Demircan, daha sonra 900 yataklı Hatay Devlet Hastanesi’ne geçerek, Zeytindalı Dalı Harekatı’nda yaralanan askerleri ziyaret etti.
Bakan Demircan, yaralıların durumlarının iyi ve morallerinin yüksek olduğunu belirterek şöyle devam etti:
“Hatay’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Bu çerçevede bir dizi ziyaretlerden sonra, Kilis’teki sağlık merkezimizi ziyaret ettik ve orada gördük ki, sağlık merkezinde çalışan hekimlerimiz, hemşirelerimiz, sağlık personelimiz hepsi büyük bir moralle kendilerine verilmiş olan o büyük görevi hakkıyla yerine getirmişler. Yaralılarımızın durumları iyi. Bizim yaralılarımız ile birlikte ÖSO saflarında bizimle savaşan gaziler de vardı orada. Onların da yaralılarını ziyaret ettik. Tekrar geldik, Hatay’da, hastanemizde gerekli ihtiyaç ve incelemeleri, denetlemeleri yaptıktan sonra sizlerle oturup sohbet ettik. Fevkalade güzel bir şekilde hizmetler yerine getiriliyor. Yaralılarımızın durumları iyi, moralleri iyi. ‘Taburcu olacağız, yarın gideceğiz, taburcu olduktan sonra görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz’ diyorlar. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Kendilerine geçmiş olsun diyoruz. Bu uğurda canlarını feda eden bütün şehitlerimize ve bugüne kadar bu toprakları bize vatan kılmak için canını feda eden, bayrağımıza kanımıza renk veren şehitlerimize cenabı haktan rahmet diliyoruz. Gazilerimize şifalar diliyoruz. Bu mücadelede onlara yardımcı olan sağlık personelimize, doktorundan sağlık çalışanına, hemşiremize varıncaya kadar hepsine teşekkürü bir borç bilirim.”
Sağlık Bakanı Demircan ve beraberindekiler önceki gün akşam geç saatlerde ilimizden ayrıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ