Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Sağlık Müdürü uyardı:

Sağlık Müdürü uyardı:
  • 22.09.2020
  • 375 kez okundu

“Maske, Mesafe, Hijyen, bugün belki AŞI’dan da değerli”

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, bugünkü süreçte, pandemi ile mücadelede; maske, hijyen ve mesafenin, ileriki süreçte bulunacak aşıdan belki çok daha değerli olduğunu söyledi

İlçe sağlık tesisleri ziyaretlerine ara vermeden devam eden Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, geçtiğimiz hafta sonunda Antakya Diş Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Dr. Mustafa Hambolat, geçtiğimiz hafta Kırıkhan İlçe Sağlık Tesisleri’ni ziyaret etmişti.
Hatay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ercüment Ülkümen ile makamında bir süre, sağlık hizmetlerinin sunumu ve sorunları üzerine bir süre sohbet gerçekleştiren İl Müdürü Hambolat, daha sonra hasta muayene alanında karşılaştığı sağlık personelinin hal ve hatırlarını sordu, her zaman yanlarında olduklarını, koronavirüs ile mücadele sürecini yılmadan, yorulmadan, hep birlikte yürüttüklerini ve yürüteceklerini belirtti.
Sağlık çalışanlarına, herhangi bir malzeme ve koruyucu ekipman eksikliklerinin olup olmadığını da soran Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, gelen bir soru üzerine, tıbbi ekipman ve koruyucu malzeme eksikliklerinin İl Müdürlüğü olarak olmadığını, tüm yapılan çalışmalarda, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun talimat ve önerilerini uyguladıklarını belirtti. Hambolat, sağlık personeline, bu süreçte gösterdiği özverili çalışma ve üstün gayretlerden dolayı da ayrıca teşekkür etti. Dr. Mustafa Hambolat, merkezde karşılaştığı hastalara ve hasta yakınlarına da geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, koronvirüs (Covid-19) hastalığı hakkında bilgi verdi, uyarılarda bulundu. Kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması gerektiğine vurgu yapan İl Sağlık Müdürü Hambolat, hastaların, riski önleme adına, hastanelerin yönlendirmelerine ve sağlık çalışanlarının uyarılarına dikkat etmelerinin önemli olduğunu ifade etti.
Tüm hastanelerde tüm bütün poliklinik hizmetlerinin devam ettiğinin altını çizen Hambolat; maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına taviz verilmeden uyulmasının, bu yaşadığımız süreçte belki de aşıdan daha değerli olduğunu söyledi. Hambolat, Hatay halkının, tedbirleri elden bırakmadan ve sabırla tedbirlere devam etmeleri gerektiğini bir kez daha yineledi.
Sağlık Merkezi’nin fiziki alanlarında da incelemelerini tamamlayan Dr. Mustafa hambolat, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ülkümen’e, hastalara ve çalışanlara karşı gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti başarı dileyerek merkezden ayrıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ