Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Sağlık Personeli Atamaları Hemen Yapılmalı

Sağlık Personeli Atamaları Hemen Yapılmalı
  • 19.10.2020
  • 1.263 kez okundu

Milletvekili Topal, Meclisten Sağlık Bakanı Koca’ya seslendi…

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, sağlık personeli ataması ile ilgili yaşanan gecikmeyi TBMM gündemine taşıdı. Genel Kurulda söz alan Milletvekili Topal, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya seslenerek atama kılavuzunun bir an önce yayınlanmasını talep etti.
Milletvekili Topal açıklamasında şunları dile getirdi: “Pandemi yoğun şekilde yaşanmasına rağmen Sağlık Bakanlığı sağlık personeli atamasıyla ilgili personel atama takvimini bir türlü açıklamıyor. 2020 yılının bitimine çok az bir süre kalmasına karşın atama kılavuzu ne zaman yayınlanacak, açıkçası bunun yanıtını bir türlü alamıyoruz.
Özellikle paramedik personel atama bekliyor. Evde oturmak yerine bu zorlu süreçte sağlık ordumuza katılmak ve pandemi mücadelesine omuz vermek istiyorlar.
Buradan Sağlık Bakanına sesleniyoruz: Sayın Bakan, sağlıkta atama kılavuzunu ne zaman yayınlayacaksınız, paramedik personeliyle ilgili atama takviminiz nedir? Tüm ısrarlı taleplere karşın her defasında Bakanlık ‘Bir iki hafta içerisinde kılavuz yayınlanacak’ yanıtını veriyor. Bu gecikmenin sebebi nedir, bütçe mi yok? Bunun bir an önce çözülmesini talep ediyoruz.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ