Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Sağlık Teşkilatının Can Damarıdırlar …

Sağlık Teşkilatının Can Damarıdırlar …
  • 23.04.2020
  • 2.244 kez okundu

İl Sağlık Müdürü Dr. Hambolat, “Ebeler Haftası”nda meslek mensuplarının önemine vurgu yaptı.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, “Ebeler Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamada, meslek mensuplarının önemine vurgu yaptı ve sağlık teşkilatının can damarı olduklarına vurgu yaptı.
Dünya’nın en eski mesleklerinden birisi olan “Ebelik Mesleği”nin önemine dikkat çekmek amacıyla ülkemizde her yıl 21-28 Nisan tarihlerinin “Ebeler Haftası” olarak kutlandığını hatırlatan Dr. Hambolat, açıklamasında şunlara değindi:
“Dünyanın en kutsal duygularından biri olan ‘annelik’ duygusuna kadınları kavuşturarak aileleri sevindiren, anneyi en iyi anlayan, bu mucizevî olaya ilk tanıklık eden ebelik mesleği, bu sebeple toplum içinde saygın bir yere sahiptir. Aile sağlığında temel taşlardan biri olmalarının sebebi ise, doğum sırasında, öncesinde ve sonrasında yaptıklarıyla anne ve bebek ölümlerindeki oranları oldukça etkili bir şekilde düşürmelerinin yanında, aileye ve anneye psikolojik destekte olmalarıdır. Anne ve bebek sağlığı hizmetlerinde sağlık teşkilatımızın can damarı konumunda olan ebelerimizin gösterdiği üstün gayret her zaman takdire şayandır.
İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sabır, özveri, çaba ve sevgi ile her zaman, her türlü koşulda mesleğini icra etmeye çalışan ebelerimiz, bebeklerimizin en iyi şekilde dünyaya gelmelerine yardımcı oldukları gibi, gelecek kuşakların sağlıklı yetişmesi için etkili ve verimli sağlık hizmeti sunabilmede de büyük çaba göstermektedirler.
21 – 28 Nisan Ebeler Haftası vesilesiyle, büyük fedakârlıklar içerisinde halkımıza kaliteli sağlık hizmetini vermeyi amaçlayan, aynı zamanda günümüzün en büyük problemi olan Covid-19 pandemisinde de mücadelenin en önemli ayağı olan değerli ebelerimizin haftasını en içten duygularımla kutluyor, bu zorlu ve onurlu görevlerinde başarılar diliyorum.”  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ