Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Sağlıkta 112 Hizmeti

Sağlıkta 112 Hizmeti
  • 29.07.2019
  • 660 kez okundu

Hatay’da acil vaka istatistikleri masaya yatırıldı

İlimizde, resmi ve özel hastanelerin başhekimlerinin katılımıyla, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin öncülüğünde, 12 acil hizmetleri ve istatistiklerinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

2019 yılına ait, kısa adı ASKOM olan 1.Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’nın koordinesinde, İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki başkanlığında geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. Toplantıya; Acil sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz Ekinci, Sağlık Hizmetler-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkan yardımcısı Dr. Adnan Esmerligil, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ebru Akçora, 112, Kamu ve Özel Hastanelerinin Başhekim, başhekim yardımcıları ile hastane yöneticileri katıldı.
İl Sağlık Müdürlüğü açıklamasına göre, ASKOM toplantıları; Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’ne istinaden, il içinde yer alan kamu hastaneleri, özel hastaneler, 112 Acil Sağlık hizmetleri ve üniversite hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak, daha hızlı ve etkin acil sağlık hizmetlerinin sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılıyor.
ASKOM toplantısı sonrası şu değerlendirme paylaşıldı:
“Bu kapsamda, il içinde yapılan ambulans sevkleri, hastane acillerine yapılan müracaatlar, acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler değerlendirildi, plan ve programlar hazırlanarak, tüm katılımcıların görüşleri alınarak toplantı sona erdi.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ