Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Sağlıkta Şiddete Ceza En Ağır Olmalı!

Sağlıkta Şiddete Ceza En Ağır Olmalı!
  • 15.02.2018
  • 1.205 kez okundu

Sağlık Sen, 2 sağlıkçıya yönelik saldırıyı kınadı:

Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Hatay Şubesi, Hatay Devlet Hastanesi’nde görev yapan iki hemşireye yönelik gerçekleşen saldırıları protesto etti.
Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hatay Devlet Hastanesi’nde görev yapan Hemşire F.A. ve Ç.T. adlı personellere yönelik Salı günü hasta yakınları tarafından saldırı yapıldığını bildirdi ve şöyle devam etti:
“Topluma hizmet veren sağlık çalışanları, bu tür saldırıları asla hak etmemektedir. Artık sabrımız taşıyor. Buradan, şiddet uygulayanlara veya uygulamak isteyenlere en ağır ifadeleri kullanmaya başlayacağımızı, bunlara en hafifinden, kendilerinin insanlıktan nasibini almamış olduklarını ifade etmek istiyoruz. Biz sağlık çalışanlarının önceliği, insana ve insanlığa hizmet etmektir. İnsan olan herkesin doğumdan ölüme kadar bizim şefkatli kollarımıza ihtiyacı vardır.”
Gönç, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşecek şiddet olaylarını gerçekleştiren kişilere ağır cezalar verilmesini ve bu yönde kanunlar çıkarılmasını arzu ettiklerini de sözlerine ekledi.  -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ