Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Saha, “BM” destekli

Saha, “BM” destekli
  • 27.02.2018
  • 875 kez okundu

Altınözü ilçesinde, Birleşmiş Milletler desteğiyle yapılan halı saha için verilen mesaj net:
“Savaş ayırır, futbol birleştirir”

Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi ve Birleşmiş Milletler (BM) arasında imzalanan protokol kapsamında Hacıpaşa Mahallesi’nde yapılması planlanan Halı Saha’nın inşaatı devam ediyor. Altınözü Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan “Savaş Ayırır, Futbol Birleştirir ” Projesi kapsamındaki halı saha, Türkiye Futbol Federasyonu kriterlerine uygun şekilde yapılıyor. 24×40 m boyutlarında ve çelik konstrüksiyondan yapılan halı sahanın inşaatında PVC kaplı tel örgü, ışıklandırma sistemi ve sentetik çim kullanılıyor.
Kaymakam Bülent Uygur, yapımı süren tesisle ilgili şu bilgileri verdi:
“Kaymakamlığımız tarafından hayata geçirilen halı sahalarla, çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı ortamda spor yapmalarına olanak tanımış olacağız. Projemiz, Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’de misafir olarak kalan Suriyeli misafirlerimiz ile vatandaşlarımızın kaynaşmaları için spor faaliyetleri düzenlenmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.
İlçemiz, 60.600 nüfusa sahiptir. Suriye’ye sınırı olan ilçemiz 20.000 civarında Suriyeli misafir barındırmaktadır. İlçemizin 48 mahallesi bulunmaktadır. Sınırları içerisinde bir kampımız mevcuttur. İlçemiz sınırları içerisinde yaklaşık 14.000 Suriyeli misafirlerimiz bulunmaktadır. Proje kapsamında, ilçemiz Hacıpaşa Mahallesi’nde yaşayan 900 Suriyeli misafirimiz ile Hacıpaşa Mahallesi’nden 1500 genç projemizden faydalanacaktır. İç savaştan kaçan misafirlerin, geçirdikleri psikolojik sıkıntıları sportif faaliyetler yoluyla azaltarak, Türk-Suriyeli karadeşliğini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ajansı’na verdikleri destek, projelerdeki işbirlikleri ve katkıları için teşekkür ediyorum.”
Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da gelişme konusunda şunları dile getirdi:
“Sahamız, 24×40 metre ebadında, sentetik çim yüzeyli olacaktır. Şu anda, sahayı çevreleyecek olan perde beton imalatları tamamlandı. Çevresi de tel örgülerle çevrilecek olan halı saha led projektörlerle aydınlatılmasıyla beraber, Hacıpaşa Mahallemiz modern bir spor tesisine kavuşmuş olacaktır. Amacımız, vatandaşlarımıza sağlıklı koşullarda spor yaptırmak Bu güzel tesisler diğer mahallelerimize de olacaktır. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ajansı’na, verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ